Svátek má: Zita

Zprávy

Velikost textu:

Čína pohrozila reakcí na zařazení Huawei na černou listinu USA!

Čína pohrozila reakcí na zařazení Huawei na černou listinu USA!

Čína hodlá reagovat na zákaz USA týkající se spolupráce amerických společností s Huawei, uvedla RIA Novosti s odkazem na agenturu Bloomberg.

Ilustrační foto
22. května 2019 - 11:04

„Toto je špatné chování, na které bude následovat nutná reakce. Zákonná práva a zájmy čínských společností se oklešťují, proto čínská vláda nebude sedět nečinně se založenýma rukama," citovala publikace čínského velvyslance v Evropské unii Zhang Minga.

Rozhodnutí Bílého domu o Huawei rovněž označil za politicky motivované a řekl, že se vláda USA pokouší narušit společnost pomocí administrativních opatření.

Čínský diplomat nespecifikoval, jak přesně v Pekingu hodlají reagovat na akce Washingtonu.


Minulý týden bylo oznámeno, že se Spojené státy rozhodly dát Huawei na černou listinu spolu se 70 divizemi korporace. Prohlášení ministerstva obchodu poznamenalo, že důvodem pro sankce proti Huawei byly „aktivity v rozporu s národní bezpečností USA“.

Následně Google oznámil pozastavení spolupráce s čínským telekomunikačním gigantem kvůli rozhodnutí americké vlády. Nyní, na zařízeních čínské společnosti již nebude aktualizován Android a další generace smartphonů Huawei nebude mít přístup ke službám Google.

Samotná Huawei oznámila, že je v kontaktu s Googlem. Nicméně uvedla, že rozpracovává vlastní operační systém pro své mobily a počítače, který chce představit letos na podzim, nejpozději na jaře příštího roku. „Jiné východisko nám nezbývá, jsme tomu donuceni,“ uvedl výkonný ředitel společnosti.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)