Svátek má: Erika

Zprávy

Velikost textu:

Čína poprvé představila novou ponorkovou balistickou raketu!

Čína poprvé představila novou ponorkovou balistickou raketu!

Čína v úterý poprvé představila široké veřejnosti při vojenské přehlídce u příležitosti 70. výročí založení ČLR své nové mezikontinentální balistické střely JL-2 „Juilan-2“ umístěné v ponorkách, upozornila RIA Novosti.

Čínský "stealth" útočný dron
1. října 2019 - 10:15

Raketa JL-2 je vytvořena na základě mezikontinentální rakety DF-31 (Dongfeng-31).

Čínská armáda rovněž poprvé předvedla široké veřejnosti nejnovější bezpilotní vzdušný letoun své vlastní produkce - „Lijian“ („Ostrý meč“).

Podle zpráv médií může „Lijian“ provádět průzkumné mise, provádět dohled a provádět útoky na nepřátelské cíle.

Rozpětí křídla zařízení je přibližně 14 metrů a jeho celková délka je 8 metrů. Díky jedinečnému tvaru křídla je pro radar letoun téměř neznatelný.


Vúdce ČLR Si Ťin-pching při této příležitosti prohlásil, že „neexistuje jediná síla, která by mohla podkopat základy této velké země. Žádná moc nemůže zabránit čínskému národu v pohybu vpřed“. Čínský prezident zdůraznil, že Čína se bude držet mírové cesty rozvoje a bude pokračovat ve své politice otevřenosti. Současně Si Ťin-pching řekl, že čínská armáda a ozbrojená policie budou rozhodně bránit svrchovanost, bezpečnost a zájmy rozvoje země.  

V úterý se v Číně konala největší vojenská přehlídka v její historii, zúčastnilo se jí téměř 15 tisíc vojáků Čínské lidové osvobozenecké armády, 580 kusů výzbroje, 160 letadel a vrtulníků.

Čínská lidová republika byla oficiálně vyhlášena 1. řijna 1949.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)