Svátek má: Klára

Zprávy

Velikost textu:

Clintonová a Gabbardová se do sebe pustily a lítá peří!

Clintonová a Gabbardová se do sebe pustily a lítá peří!

Tulsi Gabbardová, kandidátka na demokratickou prezidentskou nominaci, obvinila kandidátku Hillary Clintonovou, že se ji úmyslně pokusila pomluvit, když tvrdí, že Gabbardová hraje do ruských rukou.

Hillary Clintonová a vs Tulsi Gabbardová
19. října 2019 - 11:06

Clintonová v rozhovoru s Capmaign HQ tento týden označila Gabbardovou za „oblíbeného kandidáta Rusů“ a za kandidátku Zelené strany z roku 2016 Jill Steinovou za „agenta Rusů“.

Clintonová sice nezmínila Gabbardovou jménem, ale byla to Gabbardová, která byla dříve obviněna ze sympatií s Moskvou za to, že odcestovala do Sýrie a setkala se s prezidentem Bašárem Asadem, a také se postavila proti vojenským intervencím USA do záležitostí jiných zemí.

„Rusové položili zrak na jednu ženu, která se účastní demokratických primárek, a vychovávají ji, aby se stala kandidátkou třetí strany. Je to oblíbená kandidátka Rusů," řekla Clintonová. „Mají mnoho stránek a robotů a dalších způsobů, jak ji podpořit. A to, že v případě, že se Jill Steinová rozhodne nekandidovat, zdá se nerozhodne, protože je ruskou agentkou," dodala Clintonová.

Poté, co v prezidentských volbách v roce 2016 prohrála s Donaldem Trumpem, Clintonová opakovaně prohlásila, že Steinová jí zabránil získat řadu důležitých států a stát se prezidentkou. Podle jejího názoru se to nemohlo stát bez „ruského zásahu“.


Clintonová v rozhovoru také označila úřadujícího prezidenta Donalda Trumpa za „sen Vladimira Putina“.

Gabbardová, která je silnou kritičkou válek USA v zahraničí a podílu Clintonové na nich, ji nezůstala nic dlužna a uvedla, že Clintonová je zosobněním korupce a podněcovatelem války.

„Výborně! Děkuji vám, Hillary Clintonová. Vy, královna mezi podněcovateli války, zosobnění korupce a zosobnění hniloby, která tak dlouho otravovala Demokratickou stranu, konečně vyšla zpoza kulis," napsala Gabbardová na Twitteru.

„Od chvíle, kdy jsem se nominovala, proběhla zinscenovaná kampaň, která má zničit moji pověst. Snažili jsme se pochopit, kdo je za tím a proč. Nyní to víme, byla jste to vy, přes svá podřízená média, mocných spojenců a ve válečném stroji. Bojíte se hrozby, kterou pro vás představuji,“ uvedla Gabbardová.

„Teď je jasné, že tyto primárky probíhají jsou mezi vámi a mnou. Neskrývejte se zbaběle u svých stoupenců. Připojte se přímo k závodu," uzavřela Gabbard vzkazem Clintonové.

Lze připomenout, že demokraté v Kongresu dlouho vyšetřovali Trumpovy údajné vazby na Rusko, ale ničeho nedosáhli. Zvláštní prokurátor Robert Mueller dva roky vyšetřoval obvinění z „ruského vměšováníí“ do voleb, které Moskva popírá. Mueller dokončil vyšetřování a potvrdil obvinění z z “vměšování“ do voleb. Nenalezl však důkaz o „spiknutí“ mezi Donaldem Trumpem a Ruskem, kdy tato obvinění byla odmítnuta jak v Kremlu, tak v Bílém domě.

(kou, prvnizpravy.cz, twitter.com, foto: arch.)