Svátek má: Alena

Zprávy

Velikost textu:

Clintonová: Trump už nevyhraje, podivnosti voleb 2016 se nebudou opakovat

Clintonová: Trump už nevyhraje, podivnosti voleb 2016 se nebudou opakovat

Donald Trump už nevyhraje příští prezidentské volby, protože tentokrát nebudou ty „zvláštnosti“, které mu pomohly v roce 2016, kdy se stal prezidentem, řekla v rozhovoru pro TV kanál  CBS Hillary Clintonová. 

Hillary Clintonová
28. září 2019 - 08:06

Podle Daily Mail Clintonová také vyjádřila podporu pro řízení o obžalobě zahájené proti americkému prezidentovi jeho odpůrci z Demokratické strany.

„Během voleb, kterých jsem se zúčastnila, se stalo mnoho zvláštností, které se už nebudou opakovat," řekla v rozhovoru s novinářkou CBS.
 
Paní Clintonová také vyjádřila naději, že američtí voliči lépe pochopí Trumpovu taktiku 

„Doufám, že veřejnost i tisk nyní chápou, jak to hraje Trump," pokračovaly Clintonová.
 
V rozhovoru, který proběhl ještě před zahájením řízení o Trumpově obžalobě, se vyjádřila Clintonová pro provedení tohoto postupu v souvislosti se zveřejněním obsahu telefonních rozhovorů mezi Trumpem a ukrajinským prezidentem Vladimírem Zelenským. Jak připomíná Daily Mail, během jednání Trump zejména požádal Zelenského, aby obnovil vyšetřování možného kandidáta na demokratického prezidenta Joe Bidena a jeho vztahy s Ukrajinou.
 
„Věřím, že v souvislosti s nedávno objevenými skutečnostmi, které představují Trumpův zjevný pokus využít jeho postavení prezidenta v osobních politických zájmech, je nutné zahájit proces obžaloby," řekla Clintonová pro CBS. 


Jak připomíná komentátor Daily Mail, Clinton v 90. letech musela se i ona vypořádat s obžalobou, která ohrožovala jejího manžela Billa Clintona, obviněného z křivé přísahy a bránění spravedlnosti. Clinton byl nakonec osvobozen Senátem USA.

(rp,prvnizpravy.cz,dailymail,foto:arch.)