Svátek má: Zdeněk

Zprávy

Velikost textu:

CM: Pentagon je imperiální ministerstvo války a intervence!

CM: Pentagon je imperiální ministerstvo války a intervence!

Za posledních 70 let Spojené státy neutratily dolar na obranu, protože se nikdo ani nepokusil napadnout zemi, uvedl Contra Magazin.

Pentagon
26. srpna 2019 - 04:20

Peníze šly v podstatě na financování vojenských operací v jiných státech. Jejich cílem bylo zachovat americkou impérium, vysvětlil autor článku.

Skutečnost, že USA vynakládají peníze na armádu a další opatření k zajištění národní bezpečnosti, a jdou do „obrany“ země, je „velká iluze a lež“, napsal Contra Magazin. Během posledních 70 let utratili Američané biliony dolarů „na obranu“ své země, ale nikdo během této doby ji nenapadl, zdůraznil autor článku. Většinou šly peníze na financování vojenských operací v jiných státech, kde Spojené státy jednaly jako agresor a okupant, a druhá strana se jen bránila.

Stalo se to během korejské války, v severním Vietnamu, Panamě, Grenadě, Kubě, Iráku, Afghánistánu, Sýrii a Libyi. Žádná z těchto zemí ale Spojené státy nenapadla. Ani jeden moderní stát nemá dostatečné peněžní a vojenské zdroje k provedení takové kampaně.


„Takže na co vlastně utrácí biliony dolarů?“ zeptal se autor článku. Odpověď je jednoduchá: zachovat impérium a různé intervence. To může dobře ilustrovat Irák. Útoky z 11. září nelze označit za první krok k invazi do Spojených států. Byl to spíš pomsta za jednání Američanů na Středním východě. V 90. letech zabily ekonomické sankce Washingtonu stovky tisíc iráckých dětí, ale nepomohly svrhnout režim Saddáma Husajna.
 
Invaze do Iráku, sankce George W. Bushe a následná dlouhodobá okupace země, proměnila Spojené státy v agresora. V tomto ohledu není možné racionálně zdůvodnit, že peníze vynaložené na tuto kampaň šly na „obranu“ státu.
 
A největší lež leží v samotném názvu „Ministerstvo obrany“, zdůraznilContra Magazin. „To je naprosto vadný název, ale z nějakého důvodu to nikdo nezpochybňuje. Správný název by byl „imperiální ministerstvo války a intervence“," uzavřel autor.

(kou, prvnizpravy.cz, contra-magazin.com, foto: arch.)