Svátek má: Šarlota|Zoe

Zprávy

Velikost textu:

CM varuje: Pak jedním kliknutím přijdete o obživu!

CM varuje: Pak jedním kliknutím přijdete o obživu!

Světové elity chtějí vytvořit totální kontrolu nad finančními toky vytvořením „bezhotovostní společnosti“, píše Contra Magazin.

Ilustrační foto
16. prosince 2019 - 11:06

Za tímto účelem banky a platební systémy dělají vše pro to, aby lidi odradily od používání papírových peněz. V budoucnu stačí jedno kliknutí na tlačítko, které zbaví osobu jeho obživy, varuje autor článku Marco Maier.

Ačkoliv to může znít poněkud paranoidně, nelze se ubránit dojmu, že na tvrzení autora tohoto materiálu něco je. Zvláště pokud si uvědomíme, že jsou nyní lidé sledování kamerovým a digitálním systémem jako nikdy v lidské historii.

Světové elity nenávidí hotovost, poukazuje Contra Magazin. A není náhodou, že Mezinárodní měnový fond (MMF) nedávno vyslovil „doporučení“ centrálním bankám a vládám, jak odrazovat lidi od používání papírových peněz.


Jako jedna z metod se navrhuje zrušit bankovky s vysokou nominální hodnotou, popisuje autor článku Marco Maier. A svět se již ubírá tímto směrem - v Evropě a dalších rozvinutých zemích. MMF rovněž doporučuje zavedení horní hranice pro vypořádání hotovosti. Kromě toho existují provize za výběr papírových peněz z bankomatu a jejich uložení na účet.
 
Možnost odepisování hotovostní měny oproti digitální měně je také projednávána, když kupující zaplatí za zboží navíc, pokud používá bankovky. A postupem času bude rozdíl v hodnotě jen růst.
 
V důsledku toho bude vytvořena „bezhotovostní společnost“, ve které budou mít finanční podniky úplnou kontrolu nad penězi lidí, upozorňuje publikace. Stačí jedno kliknutí, aby byl člověk připraven o živobytí. To je zvlášť nebezpečné pro členy opozice a bojovníky se systémem, protože bankovní účty a účty v platebních systémech se již dnes blokují, varuje Maier.