Svátek má: Iva

Zprávy

Velikost textu:

CNN: Bílý dům nehodlá dostat pandemii pod kontrolu!

CNN: Bílý dům nehodlá dostat pandemii pod kontrolu!

Americké úřady nehodlají dostat pandemii pod kontrolu, ale zaměří se na zmírnění následků viru, jako je terapie a vakcíny, uvedla CNN s odvoláním na prohlášení vedoucího aparátu Bílého domu Marka Meadowse.

Ilustrační foto
27. října 2020 - 10:10

Podle amerického kandidáta na prezidenta Joe Bidena tato slova znamenají, že Trumpova administrativa připustila porážku v boji proti koronaviru.

Šéf aparátu Bílého domu Mark Meadows uvedl, že americké orgány nebudou pandemii kontrolovat, píše CNN.

„Nebudeme kontrolovat pandemii. Budeme kontrolovat příjem vakcíny, terapii a další zmírňující faktory,“ citovala televize Meadowse.

Jak uvedla CNN, Meadowsova slova byla vyvolána prudkým nárůstem infekcí ve Spojených státech. Trumpova administrativa mezitím nadále ignoruje rady v oblasti veřejného zdraví týkající se nošení masek, sociálního distancování se a neveřejných shromáždění. Bílý dům navíc čelí hrozbě druhé vlny infekcí vzhledem k tomu, že nejméně pět lidí z okruhu viceprezidenta Mikea Pence mělo v posledních dnech pozitivní test na výskyt koronaviru.


Meadows vysvětlil svůj postoj tím, že se koronavirus přenáší z člověka na člověka, což znamená, že je nutné se zaměřit na opatření ke zmírnění jeho výskytu, včetně terapie a vakcín.

Podle publikace, přes pozitivní testy v prostředí, Mike Pence nehodlá jít do karantény a i nadále se účastní akcí kampaně. CNN dále poznamenala, že Pence málokdy nosí obličejovou ochranu.

Podle kandidátky na demokratického viceprezidenta Kamaly Harrisové Meadowsovo oznámení znamená, že Trumpova administrativa „přiznává porážku“. Stejný názor má i demokratický prezidentský kandidát Joe Biden, který uvedl, že „vláda se vzdala dokonce snahy o kontrolu pandemie“.

(kou, prvnizpravy.cz, cnn.com, foto: arch.)