Svátek má: Oldřiška

Zprávy

Velikost textu:

CNN: Lékaři v USA - „pomalu se potápíme do chaosu“!

CNN: Lékaři v USA - „pomalu se potápíme do chaosu“!

Ve Spojených státech amerických je více než 190 tisíc pacientů a více než 4 000 obětí koronaviru.

Ilustrační foto
1. dubna 2020 - 04:20

Mnoho amerických zdravotnických pracovníků, kteří jsou v první linii v boji proti COVID-19, se cítí zklamáni. „Pomalu se potápíme do chaosu," komentoval situaci nejmenovaný lékař z nemocnice v Miami, uvedla CNN.
 
Jak je uvedeno v článku televizní stanice, každý den se hlásí stále úmrtí. Například v pondělí bylo zaznamenáno více než 500 úmrtí na koronavirus - největší denní počet ve Spojených státech v současnosti.
 
Mnoho amerických zdravotnických pracovníků, kteří jsou v první linii v boji proti COVID-19, je zklamáno. Navíc stovky z nich onemocněly a nemocnice se střetly s vážným nedostatku ochranných prostředků.
 
„Pomalu se vrháme do chaosu," řekl nejmenovaný traumatolog z nemocnice v Miami.


Podle lékaře nyní kolegové, kteří se obvykle spoléhají na literaturu, výzkum a školení, „jednají naslepo“ bez zařízení a vydávají doporučení od nuly. Když v traumatologii lékaři dokončí léčbu pacientů s koronavirem, jdou na jednotku intenzivní péče k léčbě pacientů.
 
V nemocnici v New Yorku zaměstnanci umyli a znovu použili jednorázové ochranné pomůcky, sdělil lékař z anesteziologického oddělení. Když v nemocnici vznikl nedostatek plicních ventilátorů, začaly se místo toho používat anesteziologické přístroje.
 
„Vše chybí," konstatoval lékař. "Existuje mnoho vážně nemocných pacientů, takže není možné uspokojit poptávku."
 
Podle CNN mají závažné komplikace nejen starší lidé. S  koronavirem je stále více mladých lidí je přijímáno do nemocnice.

(kou, prvnizpravy.cz, cnn.com, foto: arch.)