Svátek má: Drahoslav

Zprávy

Velikost textu:

CNN: V Bílém domě věří, že Trump stanul v čele USA s Boží pomocí!

CNN: V Bílém domě věří, že Trump stanul v čele USA s Boží pomocí!

Mluvčí Bílého domu Sarah Sandersová věří, že Bůh pomohl Donaldu Trumpovi stát se prezidentem Spojených států. Podle ní americký vůdce již udělal hodně na podporu věřících.

Sarah Sandersová, mluvčí Bílého domu
3. února 2019 - 11:04

Bůh chtěl, aby Donald Trump vyhrál prezidentské volby v roce 2016. Tento názor vyjádřila tisková mluvčí Bílého domu Sarah Sandersová, uvedla CNN s odkazem na její rozhovor pro CBN.
 
„Myslím si, že Bůh připravuje pro nás různé role v různých časech a myslím si, že chtěl, aby se  Donald Trump stal prezidentem. Proto je na svém místě. A myslím, že vykonal neuvěřitelnou práci na podporu mnoha věcí, které se skutečně týkají věřících," řekla Sanders CBN Christian Broadcasting Network.
 
Rovněž ujistila CBN, že rozhodnutí Trumpa o stažení amerických vojsk ze Sýrie neohrozí životy křesťanů a Kurdů v regionu. Podle Sandersové prezident „dal jasně najevo" Turecku, jaký má vztah tomuto problému.

 
Mluvčí také předložila, že v USA nikdy nebyla „přístupnější" administrativa novinářům, než ta současná. „Nepochybně ani náš tým, ani prezident nemají snahu skrýt informace," řekla Sandersová.

Tvrzení o pomoci Boha má docela pěknou logiku. Dá se tak nejen naznačit, že se od Hillary Clintonové Bůh odvrátil, ale také že všichni protivníci prezidenta vlastně konají proti Boží vůli. Odvolávat se na Boha je vůbec u politiků oblíbené. Stejně se choval ukrajinský prezident Petro Porošenko održením "ukrajinské" pravoslavné církve, aby mu víra spoluobčanů pomohla vyhrát březnové volby.

(kou, prvnizpravy.cz, cnn.com, foto: arch.)