Svátek má: Drahoslava

Zprávy

Velikost textu:

Corbyn: Johnson tajně předává Američanům britský systém zdravotní péče!

Corbyn: Johnson tajně předává Američanům britský systém zdravotní péče!

Vláda Borise Johnsona tajně jedná se zástupci Washingtonu o předání britského zdravotnictví, napsal rozhořčeně šéf Labouristické strany Jeremy Corbyn v článku pro The Guardian.

Jeremy Corbyn, vůdce Labour party
18. listopadu 2019 - 11:06

Podle politika mají britské úřady po brexitu uzavřít novou obchodní dohodu se Spojenými státy a poskytnout systém zdravotní péče americkým farmaceutickým korporacím.

Oficiální Londýn je zapojen do „spiknutí“ proti zdravotnímu systému své vlastní země. Předseda vlády Boris Johnson tajně jedná se Spojenými státy americkými o obchodní dohodě po brexitu, jejíž realizace povede k vyšším cenám léčivých přípravků a k „neomezené privatizaci“ zdravotnických služeb, varoval vůdce Labour Party Jeremy Corbyn v článku pro The Guardian.

Podle něj chtějí americké farmaceutické korporace zvýšit cenu léků, což povede k tomu, že z britského rozpočtu bude týdně vyčerpáno 500 milionů liber, a aby z toho mohly mít další prospěch, vyžadují také přístup do britského systému veřejného zdraví.
 
„Naše veřejné služby nejsou směnnou hodnotou v tajných transakcích. Slibuji, že labouristická vláda vyřadí národní zdravotní služby, léky a veřejné služby z jakýchkoli obchodních dohod a učiní tuto výjimku právně závaznou,“ zdůraznil politik.


Podle jeho názoru megakorporace vidí v Johnsonově „toxickou alianci“ s Donaldem Trumpem šanci vydělat miliardy od nemocných ve Velké Británii a dalších zemích. Zároveň je zřejmé, že plán brexitu navržený předsedou vlády nemůže být splněn bez obchodní dohody s americkým byznysem.
 
Corbyn trvá na tom, že se nesnaží vyděsit voliče, ale pouze uvádí fakta. Vypadají takto: zástupci Spojeného království a Spojených států se „tajně“ setkali a náklady na lékařské služby diskutovali již šestkrát. Kromě toho britští úředníci jednali přímo s americkými farmaceutickými korporacemi.

Veřejné organizace donutily britské úřady zveřejňovat zprávy o schůzích. Vláda však tyto dokumenty přísně zcenzurovala a zčernala téměř všechna slova, zdůraznil šéf Labour Party.
 
„Johnson musí upřímně přiznat a okamžitě zveřejnit všechny dokumenty týkající se těchto schůzek. A konečně musí při jednáních odhalit oficiální úkoly Spojeného království, jako tomu bylo ve Spojených státech. Společnost si zaslouží vědět, co se rozprodá v obchodě s Trumpem,“ dodal Corbyn.