Svátek má: Květa

Zprávy

Velikost textu:

Covid alias nová „banalita zla“?

Covid alias nová „banalita zla“?

V roce 2021 vytvářejí demokracie zdravotní pas, dokument, který potvrzuje, že jeho držitel je zdravý. Tento pas umožní přístup do muzeí, veřejných budov, divadel, studií, práce ...

Ilustrační foto
15. května 2021 - 10:10

V roce 2021 je povinné odsuzovat lidi, kteří nenosí roušku, respirátor ve veřejných budovách (školy, vysoké školy atd.), A doporučuje se stigmatizovat ty, kteří odmítají anti-covidovou  „vakcínu“.

Žádné špatné svědomí: „Uvěznění a umístění v táborech je v mnoha demokraciích stanoveno pro ty, kdo nerespektují „hygienické“ pokyny, nebo pro lidi bez „hygienických“ záruk, žádné špatné svědomí; Vytváření hromadného pocitu viny a týrání (masky atd.) je legální: žádné špatné svědomí.

Přijďte o pět minut pozdě do služby, tak to je porušení pravidel: špatné svědomí; nesprávné vykonávání služby je v rozporu s pocitem povinnosti: špatné svědomí;

Naplňte márnice lidmi, které vláda zakázala léčit (Covid ...), Je to objednávka: žádné špatné svědomí;

překročení časového limitu na polední přestávku je zakázáno: proto opět špatné svědomí.


Tyto dva texty jsou aktualizovaná přepsání existujících textů:

V roce 1933 vytvořil Adolf Hitler Ahnenpaß, genealogický pas, který vlastníka osvědčil jako Árijce. Tento pas umožňoval přístup do muzeí, veřejných budov, divadel, studií a práce.
 
Odsuzování Židů bylo povinné - žádné špatné svědomí; byla plánována deportace celých vlaků - žádné špatné svědomí; hromadné střílení dětí bylo legální - žádné špatné svědomí.

Bylo ale porušení služebních pravidel přijít o pět minut pozdě – špatné svědomí; nesprávné plnění svých povinností na rampě bylo proti pocitu povinnosti - špatnému svědomí; plnění plynových komor bylo rozkazem - žádné špatné svědomí; překročení časového limitu na polední přestávku bylo zakázáno - proto opět špatné svědomí. (Lea Fleischmann (1980), citovaná Alice Millerovou, Dítě pod terorem, Aubier, 1986, s. 342-343)

V roce 2021 zažíváme novou banalitu zla.


A opatření v USA: Stigmatizace neočkovaných

Konečné sociální rozdělení celých společností prostřednictvím COVId-19 - a ještě více očkováním proti ní - postupuje všude na kdysi svobodném západě Očkovací průkaz, který upravuje zvláštní práva, je stále „diskrétním“ .prostředkem. To, co má ale v USA platit s okamžitým účinkem s výslovným požehnáním prezidenta Joea Bidena, to je veřejná diskriminace na úkor neočkovaných lidí.

Protože podle výslovného doporučení nejvyššího orgánu pro ochranu před chorobami CDC ( Central for Disease Control ) v Atlantě od nynějška již nebudou muset všichni, kteří jsou plně očkováni proti koroně, nosit roušku  kdekoli v USA, ani uvnitř, ani venku, kromě několika málo výjimek s univerzálním „mandátem ochrany“. Jsou také osvobozeni od pravidel vzdálenosti, takže již nemusí dodržovat bezpečné vzdálenosti. Joe Biden oslavoval tuto civilizační přísahu zjevení jako „velký den pro Ameriku“.

Co toto údajné „vykoupení“ znamená pro všechny, kteří se z jakéhokoli důvodu nemohli nebo ještě nenechali očkovat? Musí si nejen udržovat odstup a - stejně jako malomocní - v blízkosti svých bližních všude na veřejných prostranstvích, v obchodech, úřadech a vzdělávacích institucích. Ale co je ještě horší, díky roušce jsou rozpoznatelníi pro všechny ostatní. ..

(rp,prvnizpravy.cz,agoravox,jouwatch,foto:arch.)