Svátek má: Barbora

Zprávy

Velikost textu:

Daily Beast: Míra infekce USA koronavirem až 100 000 denně!

Daily Beast: Míra infekce USA koronavirem až 100 000 denně!

Situace s koronavirem ve Spojených státech se zhorší, píše Daily Beast s odvoláním na názory řady odborníků.

Ilustrační foto
26. října 2020 - 10:10

Podle specialisty na infekční onemocnění Williama Haseltine může počet detekovaných infekcí za den překročit 100 tisíc. Zvýšení výskytu bude usnadněno chřipkou, blížící se chřipkovou sezónou a nadcházejícími svátky.

Počet detekovaných koronavirových infekcí denně ve Spojených státech může v budoucnu přesáhnout 100 tisíc, píše Daily Beast s odvoláním na slova odborníka na infekční nemoci Williama Haseltine. Publikace připomíná, že minulý pátek bylo ve Spojených státech detekováno 83 757 nových případů koronaviru, což je nový denní rekord za celou pandemii.

Situace se bude jen zhoršovat, řekl Haseltine. Přispějí k tomu faktory, jako je chřipka, což způsobí, že více lidí zůstane doma, blížící se chřipkové období a svátky, během nichž budou mít lidé pobídku ke shromažďování.


Podle Daily Beast Haseltineovu předpověď, že USA „nejsou ani zdaleka na vrcholu“, potvrzují další odborníci. „Můžeme jen doufat, že vrchol dosáhne hodnoty 100 tisíc," uvádí publikace slova Haseltine.

Odborníci navíc nespojují zvýšení počtu infekcí se zvýšeným testováním. Poznamenávají, že v celé zemi také roste počet hospitalizací. Publikace uvádí, že tento týden hlásily nemocnice v mnoha státech USA limity blížící se obsazenosti.

Podle Haseltine mezi důvody rychlého šíření koronavirové infekce patří špatná manažerská rozhodnutí a nedostatek sociální solidarity. „Čína ukázala světu, co má dělat. Infekci je možné zastavit trvale a bez vakcíny. A nejde o totalitu, ale o to, že splnili požadavky zdravotnických úřadů,“ poznamenal Haseltine.

Odborníci uvádí, že při neexistenci jednotné federální strategie boje proti koronaviru byli Američané znepokojení pandemií nuceni činit vlastní rozhodnutí a dešifrovat různá doporučení od jednotlivých ministerstev a politiků.

(kou, prvnizpravy.cz, thedailybeast.com, foto: arch.)