Svátek má: Šarlota|Zoe

Zprávy

Velikost textu:

Daily Mirror připomněl předpověď Baby Vangy o Putinovi

Daily Mirror připomněl předpověď Baby Vangy o Putinovi

Britský tisk je obvykle plný rusofobní rétoriky. Bulvární The Daily Mirror na to šel inovativně a připomněl čtenářům proroctví slepé bulharské věštkyně Baby Vangy.

Bulharská věštkyně Baba Vanga
22. září 2020 - 11:06

Novináři tvrdí, že ačkoli jasnovidka zemřela v roce 1996, dokázala hovořit o Putinovi a Rusku. Vanga údajně předvídala, že Rusko čeká velká budoucnost, a promění se v jedinou supervelmoc.

„Pouze jedna věc zůstane nedotčena - sláva Vladimira, sláva Ruska. Bude obětováno příliš mnoho. Rusko nemůže nic zastavit,“ údajně řekla Vanga spisovateli Valentinovi Sidorovovi, který se s ní setkal.

Novináři zároveň poznamenali, že slovům Vangy je třeba věřit, protože prý předpovídala teroristický útok ve Spojených státech 11. září, smrt ponorky Kursk, vznik skupiny „Islamský stát“, černobylskou nehodu jaderné elektrárny a dokonce vítězství Borise Jelcina ve volbách.

Pokud jde o velikost Ruska, dojde k tomu po skončení třetí světové války, která začne kvůli Sýrií. Světové mocnosti navíc nepoužijí jaderné, ale klimatické zbraně, což povede k likvidaci Evropy. Podle Vangy se v této kritické situaci bude moci zachráncem civilizace stát pouze Rusko.

„Nikdo už nemůže zastavit Rusko. Smete vše z cesty a nejenže zůstane, ale také se stane vládcem celého světa,“ řekla věštkyně podle britských novin, zatímco jejich čtenáři musí dozajista v hrůze běžet do úkrytu a křičet: „Rusové přicházejí!“. Anebo, což je pravděpodobnější, podpoří obří výdaje na zborjení.

 (kou, prvnizpravy.cz, mirror.co.uk, foto: arch.)