Další rok 2015? Německý ministr očekává novou vlnu uprchlíků

zprávy

Spolkový ministr vnitra Horst Seehofer (CSU) očekává po postupu Talibanu novou vlnu uprchlíků. Musíte očekávat, že se lidé dají do pohybu, a to i ve směru Evropy. Je lepší jednat místo čekání?

Další rok 2015? Německý ministr očekává novou vlnu uprchlíků
Horst Seehofer, německý ministr vnitra
16. srpna 2021 - 06:20

Po postupu Talibanu nyní spolkový ministr vnitra Horst Seehofer (CSU) očekává novou vlnu uprchlíků. „Musíte očekávat, že se lidé dají do pohybu, a to i směrem k Evropě,“ řekl politik CSU pro Augsburger Allgemeine. „To není strašení, ale realistický popis situace“.

Musíte sledovat nejen Afghánistán, ale také Bělorusko, Pákistán, Írán, Turecko, Tunisko, Maroko a Libyii. „Čelíme obtížnému vývoji,“ řekl Seehofer.


Ministr vnitra bránil své rozhodnutí pozastavit deportace do Afghánistánu. O správnosti rozhodnutí nebylo možné vážně pochybovat, protože situace na místě se v poslední době zhoršila.

„Jak je důležité, že zločinci a ti, kdo je ohrožují, jsou deportováni: nemohu na to odpovědět s ohledem na vysoké riziko, které v současné době existuje,“ řekl Seehofer.

Mohl by se rok 2015 skutečně opakovat, pravděpodobně jiným způsobem, aby občané snáze snášeli masy cizích lidí? Bylo by to znepokojujíc  kdyby byl invazivní řád stejný jako před šesti lety, takže raději dávkovat vstup a tiše a tajně, byla by to alternativa?

(rp,prvnizpravy.cz,politikstube,foto.arch.)


Anketa

Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

Ano 44%
transparent.gif transparent.gif
Ne 18%
transparent.gif transparent.gif
Je mi to jedno 38%
transparent.gif transparent.gif