Svátek má: Sabina

Zprávy

Velikost textu:

DE: Obyvatelé KLDR musí podepsat závazek, že neutečou z „ráje“!

DE: Obyvatelé KLDR musí podepsat závazek, že neutečou z „ráje“!

Severokorejští občané, kteří žijí v blízkosti hranic s Čínou nebo cestují do těchto regionů, musí podepsat závazek, že ze země neutečou, napsal Daily Express.

Ilustrační foto
4. srpna 2020 - 10:16

Celkově potřebují obyvatelé, aby se pohybovali po území KLDR, asi 4 až 5 různých dokumentů, včetně papírů s otisky prstů.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un zavedl nový zákon, podle kterého ti občané, kteří žijí v blízkosti hranic s Čínou nebo cestují do těchto regionů, musí podepsat závazek, že ze zemi neutečou, uvedl Daily Express.

Severní Korea je domovem asi 25 milionů lidí a již potřebují zvláštní povolení k cestování po zemi. Nyní však budou ti, kteří cestují do regionů sousedících s hranicí s Čínou, čelit dalším obtížím. To platí pro celou řadu cest, včetně služebních cest, svateb nebo pohřbů.


Nový dokument, který musí předložit s otiskem prstu, obsahuje příslib, že se nepokusí uprchnout ze země. Dříve tak slibovali, ale jen slovně. Pro tuzemské cesty také potřebují osvědčení o občanství, charakteristiku od vedoucího sousední komunity, od místního bezpečnostního zástupce a od správy v oblasti, kam daná osoba jede - asi 4-5 různých dokumentů.

Jak uvedl jeden obyvatel Severní Koreje, není obtížné předložit další otisky prstů, aby získal cestovní povolení, ale je pro něj nepříjemné, že tato nutnost je přidána ke starým dokumentům. Někteří už zmeškali důležité rodinné akce, protože neměli potřebné cestovní doklady. Také se lidem nelíbí skutečnost, že jsou okamžitě považováni za potenciální „dezertéry“.

Kromě toho KLDR zahájila hlavní kampaň na diskreditaci uprchlíků poté, co skupina aktivistů z Jižní Koreje vypustila propagandistické letáky na severní území, které překročily hranici v balónech. „Dezertéry“ nazývá všechny, kteří uprchli ze země, včetně včetně těch kvůli chudobě a hladu. A jejich rodiny, které zůstávají v Severní Koreji, často podléhají sankcím a přesídlení do jiných oblastí, dodal Daily Express.

(kou, prvnizpravy.cz, express.co.uk, foto: arch.)