Svátek má: Iva

Zprávy

Velikost textu:

Deset důvodů, proč by angličtina (ne) měla být jazykem EU

Deset důvodů, proč by angličtina (ne) měla být jazykem EU

<< GLOSA >> Protože je to foneticky iracionální jazyk velmi obtížný. Volba snadného, pravidelného a logického jazyka by podpořila nečinnost a dala by přednost slabému charakteru. Jediné, na čem záleží, je úsilí a disciplína nutná pro obtížnou cestu.

Ilustrační foto
21. září 2021 - 06:20

Protože jeho tonický přízvuk nelze při čtení slova uhodnout: podporuje proto ústní projev a diskusi, a nikoli prosté porozumění krátkému odbornému textu. Zde se opět trestá lenost a průměrnost.

Protože s těmito vnitřními obtížemi budou mít přístup k úrovni „plynulé angličtiny“ pouze elity, které se tomu mohly věnovat mnoho let a platit svým dětem pravidelné jazykové pobyty. Angličtina je darwinistický jazyk, síto, které odděluje suť od nugetů, plebs od elity.

Kromě toho, jaký zájem na tom, aby lidé snadno porozuměli a mluvili? V globální nestabilitě, kterou známe, by obecná debata národů byla předzvěstí chaosu: představte si, že začnou zpochybňovat své vůdce, jejich náboženství, jejich politické režimy? Celosvětový svaz té svině!

Protože je to jazyk financí a ekonomiky.

Protože angličtina „válku jazyků“ bezpochyby vyhrála a peníze a právo nejschopnějších jsou základem naší civilizace.

Protože výuka angličtiny přináší bohatství ve Velké Británii a USA a poskytuje tisíce pracovních míst pro „rodnou angličtinu“. Byli bychom nevděční, kdybychom všechny tyto lidi vyřadili z práce poté, co nám přinesli tento dar od bohů.

Protože naše děti, které sloužily jako morčata při testování rané a povinné výuky angličtiny, by nepochopily, že se EU rozhodla pro jiný komunikační jazyk.

Protože naše evropská armáda, NATO, mluví anglicky a je pod americkým velením: viděli jste někdy lidi a jejich armádu mluvit dvěma různými jazyky?Dokážete si představit vazala, který odmítá mluvit jazykem svého pána?

Naučit se jazyk svého pána je známkou respektu. Stejně jako provozování ekonomiky kupováním letadel (dokonce i selhání).

Dost jsme skončili, lhali jsme, abychom ušetřili citlivost, lichotili nevrlým, oklamali příliš naivní demokraty, zmanipulovali idealisty. Je proto nejvyšší čas potvrdit stav věcí, zavést angličtinu jako oficiální jazyk EU.

Bylo by však vhodné obléci toto rozhodnutí do roušky demokracie, po zdání parlamentní debaty, podporované mediální kampaní a redakčními autory v našem platu - což vzhledem k prostředkům, které USA investovaly do Evropy, nemůže být příliš obtížné Parlament zachovat svoji hegemonii.

Vae Victis , jak řekl druhý, který ještě neměl to štěstí umět anglicky!

(rp,prvnizpravy.cz,agoravox,foto:arch.)Nejčtenější