Svátek má: Darina

Zprávy

Velikost textu:

Desítky úmrtí na koronavirus v Anglii jsou následkem sportovních akcí

Desítky úmrtí na koronavirus v Anglii jsou následkem sportovních akcí

Podle studie mohou být desítky úmrtí na koronavirus ve Velké Británii způsobeny zápasem Ligy mistrů mezi Liverpoolem FC a Atlético Madrid a klasickým Cheltenhamským dostihem .

Z utkání Liverpool FC a Atlético Madrid
25. května 2020 - 09:01

Podle výsledků analýzy dat společnosti Edge Health, která se spoléhá na údaje od National Health Service (NHS), došlo v souvislosti s fotbalovým zápasem k úmrtí 41 osob.

K úmrtím došlo mezi 25 a 35 dny po fotbalovém zápase v nemocnicích v Liverpoolu a okolí.

Vyřazovací kolo Ligy mistrů se konalo 11.března na stadionu Anfield v Liverpoolu před  asi 52.000 diváků. Asi 3.000 fanoušků přijelo ze Španělska. Byl to poslední velký fotbalový zápas v Británii před zavedením obecných omezení korony.

Imperial College London a Oxford University odhadují, že Španělsko je nyní nakažených koronavirem  640.000 případů a 100.000 ve Velké Británii.    

Starosta Liverpoolu, Steve Rotheram,  již v dubnu požádal o vyšetření, proč se zápas  mohl konat před diváky na stadionu.


Další zápas Ligy mistrů je podezřelý v souvislosti se šířením koronaviru.

19. února se v Miláně uskutečnilo první vyřazovací kolo mezi týmy Atalanta Bergamo a FC Valencia před vyprodným stadionem. Italský region Lombardie, jehož hlavním městem je právě Milán, se stal nejvíce  postiženým regionem v Itálii.

Studie také uvedla, že 37 úmrtí bylo způsobeno Cheltenhamským festivalem. Klasika dostihových závodů v anglickém kraji Gloucestershire se konala od 10. do 13. března, kdy se koronavirus  již šířil po celé Velké Británii.

(rp,prvnizpravy.cz,bild,foto:arch.)