Destabilizace Ukrajiny: USA potřebují válku a snaží se do ní zatáhnout Rusko

zprávy

Mezinárodní centrum strategického zpravodajství (ICSI) v polovině ledna na Ukrajině vyhlásilo stupeň rizika červená (předposlední), což znamená extrémní pravděpodobnost krize a vážného konfliktu, cestování do této země se nedoporučuje.

Destabilizace Ukrajiny: USA potřebují válku a snaží se do ní zatáhnout Rusko
Přesun US army
25. ledna 2022 - 07:20

ICSI  po neúspěchu diplomatických jednání mezi NATO a Ruskem revidovala  míru rizika směrem nahoru. Podle Centra se dají očekávat velké vojenské střety na ukrajinském území pravděpodobné do dvou týdnů.

Téměř ve stejnou dobu popsala polská média  MyslPolska „ďábelský plán“ Spojených států ohledně Ruska, předpovídající, že „vyjednávání (se Spojenými státy a NATO) nic nepřinesou“. Podle polských autorů se Washington snaží vykolejit bezpečnostní jednání s Ruskem. Chce zatáhnout Rusko do války, s vědomím, že Washington nechce jadernou válku. „Potřebují válku na Ukrajině a snaží se do ní zatáhnout Rusko,“ říkají polští novináři.

Tento výsledek by byl pro Spojené státy pohodlný, protože v tomto případě by Američané nebyli ovlivněni vojenskými aktivitami. Poláci poznamenávají, že „skutečný ďábelský plán“ Spojených států vyzývá k frontální konfrontaci mezi Ukrajinci a Rusy.

Jak  uvádějí  zdroje  agentury Bloomberg, příležitost k zahájení krvavého konfliktu na ukrajinském území se naskytne od poloviny ledna do konce února. Je třeba poznamenat, že na konci prosince americká administrativa „pokradmu“  přidělila  kyjevskému režimu dodatečnou vojenskou pomoc ve výši 200 milionů dolarů. Tato pomoc zahrnuje poskytnutí pěchotních zbraní, munice, komunikačních stanovišť, lékařského vybavení a náhradních dílů Ukrajině.V polovině ledna bylo oznámeno, že tajný program CIA již naučil Ukrajince „zabíjet Rusy“. V rámci tohoto programu Američané připravují ukrajinskou armádu provádět vojenské aktivity proti Rusku. Uvádí se, že tento program je organizován na území základny na jihu Spojených států a na Donbasu. Toto řekl médiím bývalý poradce amerických tajných služeb. Podle jeho informací a podle zdrojů vznikl výcvikový program pro ukrajinské elitní bojovníky v éře Baracka Obamy po „krymském jaru“. Poté jej rozšířila Trumpova administrativa a ještě více Bidenova. Američtí konzultanti odjeli v rámci tohoto programu na donbaskou frontu radit ukrajinským vojákům, učit je zacházet se zbraněmi, maskovat a orientovat se na místě činu.

Američtí poradci  otevřeně pracují  na ukrajinském ministerstvu obrany. Američtí dohlížející poradci Chris Rizzo a Todd Brown trvale pracují od 11. ledna 2022 na Ředitelství obranné politiky ukrajinského ministerstva obrany. Jejich oficiální povinností je poskytovat „poradní pomoc při provádění vojenských reformních opatření“ v oblasti obranné politiky, řízení ve vojenském sektoru a euroatlantické integrace.

Provokace pod falešnou vlajkou by mohla znamenat začátek krveprolití. Pentagon a Bílý dům už o tom otevřeně hovoří s odkazem na „důvěryhodnou zpravodajskou službu“, která ruským tajným službám přisuzuje přípravu „záminky“ k invazi na Ukrajinu organizováním podvratných operací proti samozvaným republikám Doněck a Luhansk. Podle Bílého domu již byli vychováni a vycvičeni potřební specialisté v zacházení se zbraněmi a výbušninami, aby mohli organizovat operace pod falešnou vlajkou na Donbasu.

(rp,prvnizpravy.cz,agoravox,foto:arch.)


Anketa

Je v pořádku, že na budově Národního muzea v Praze visí ukrajinská vlajka?

Ano 41%
transparent.gif transparent.gif
Ne 59%
transparent.gif transparent.gif