Svátek má: Státní svátek

Zprávy

Velikost textu:

Die Welt: Řecký politik obvinil Turecko z hybridní války proti Řecku a EU!

Die Welt: Řecký politik obvinil Turecko z hybridní války proti Řecku a EU!

Turecko vede proti Řecku hybridní válku, prohlásil řecký náměstek ministra pro migraci Georgios Koumoutsakos.

Recep Tayyip Erdogan, prezident Turecka
10. března 2020 - 04:20

V rozhovoru s německými novinami Die Welt vyzval Ankaru, aby přestala vydírat Řecko a EU a aby se vrátila k dodržování dohody o uprchlících mezi EU a Tureckem.

Řecký náměstek pro migraci Georgios Koumoutsakos popřel obvinění, že jeho země údajně porušila mezinárodní právo svými kroky na hranici s Tureckem. V rozhovoru s německými novinami Die Welt vyzval Ankaru, aby přestala vydírat EU.

Podle publikace v podmínkách náporu migrantů na řecko-turecké hranici hájil řecký náměstek pro migraci vládu země před mezinárodní kritikou. Podle něj Řecko neporušilo žádné zákony.

„Teď se zabýváme hrozbou pro naši národní bezpečnost a evropské hranice," zdůraznil Koumoutsakos v rozhovoru s německými novinami. Podle jeho názoru je nutné najít rovnováhu mezi mezinárodními zákony a ochranou hranic. „Mezi tím je tenká linie. Ale myslím, že se nám podařilo najít přijatelné řešení,“ uvedl oficiální zástupce řecké vlády.


Kromě toho Koumoutsakos popřel zvěsti, že řecké bezpečnostní síly zastřelily minimálně jednoho migranta na pozemní hranici s Tureckem.

Politik upozornil na skutečnost, že Turecko „není demokratickým státem, jako je Řecko“. V případě Ankary se musíme vypořádat s „autokratickým systémem“, ve kterém mnoho kritických novinářů upadne do vězení. Turecká vláda může „jednoduše tvrdit vše, co chce“.

V rozhovoru s německými novináři Koumoutsakos rovněž zdůraznil, že Turecko vede hybridní válku, „a jeho první obětí je pravda“. Politik požadoval, aby Ankara přestala „vydírat nás a EU“. Je nutné vrátit se k jednacímu stolu a oživit dohodu mezi EU a Tureckem, kterou nyní Ankara porušuje, vyzval řecký politik v rozhovoru s Die Welt.

(kou, prvnizpravy.cz, welt.de, foto: arch.)