Svátek má: Viola

Zprávy

Velikost textu:

DM: Johnson slíbil, že se Británie vytrhne z okovů EU jako „Hulk“!

DM: Johnson slíbil, že se Británie vytrhne z okovů EU jako „Hulk“!

Pokud se Londýn nedohodne s Bruselem na dohodě na vystoupení země z EU, pak se Británie jako „neuvěřitelný Hulk“ vytrhne z „okovů“ Evropské unie, řekl britský premiér Boris Johnson pro Daily Mail.

Johnsonova Británie jako "Hulk"?
16. září 2019 - 04:20

„Čím ruřivější je Hulk, tím je silnější," varoval také politik.
 
Podle něj bude Spojené království přirovnáváno k hrdinovi komiksů Bruce Bannerovi, pokornému vědci, který když se se naštve, tak se změní na „Hulka“.
 
„Čí je zuřivější Hulk, tím je silnější,“ řekl Johnson. „Banner může být připoután, ale když ho vyprovokují, tak se zuřivě osvobodí. Hulkovi se vždy podařilo uprchnout, bez ohledu na to, jak spolehlivě vypadalo, že je připoutá - a to je případ naší země. My 31. října opustíme (EU) a dokončíme práci.“

 
Toto poněkud „nafoukané“ prohlášení Johnsona bylo učiněno v očekávání obtížného setkání s předsedou Evropské komise Jean-Claudem Junckerem. Existuje obezřetný optimismus, že se jednání s EU se blíží k průlomu.
 
Britský premiér oznámil existenci „skutečného pokroku“ v Berlíně, Paříži a Dublinu v otázce toho, jak to bude na hranici mezi Irskem a Severním Irskem, které je součástí Spojeného království.
 
Mezitím Johnson také varoval, že pokud dohoda s Bruselem opět selže, nebude se řídit rozhodnutím parlamentu a nebude žádat EU o prodloužení článku 50, tj. oddálení brexitu.

(kou, prvnizpravy.cz, dailymail.co.uk, foto: arch.)