Svátek má: Rostislav

Zprávy

Velikost textu:

DM: „Otevřené pokrytectví“ eurokratů poučujících o ekologii!

DM: „Otevřené pokrytectví“ eurokratů poučujících o ekologii!

„Eurokrati, kteří poučují svět o otázkách životního prostředí“ podle Daily Mail sami utrácí obrovské částky za luxusní soukromé tryskáče a limuzíny.

Ilustrační foto
18. prosince 2019 - 06:20

A ukázalo se to právě ve chvíli, kdy vedoucí představitelé EU diskutovali o dohodě, podle níž by se Evropa mohla do roku 2050 stát kontinentem s nulovou bilancí uhlíku, uvádí britská publikace.

"Ano, Brusel se vysmívá!" je rozhořčen Daily Mail.

Jak se ukázalo při posledním auditu, za rok „evurokrati, kteří poučučí svět o otázkách životního prostředí“ sami utratili více než 1,2 milionu eur, které si půjčily na pronájem luxusních soukromých letadel a limuzín, vysvětlují britské noviny.

Publikace zdůrazňuje, že tato čísla se stala známými právě v okamžiku, kdy vůdci Evropské unie diskutovali o dohodě, podle níž by Evropa mohla být do roku 2050 stát kontinentem s nulovou bilancí uhlíku.


Výsledkem je, že podle Daily Mail britští politici v Bruselu obvinili úředníky z „otevřeného pokrytectví“.

„Tyto nedávné výdaje EU jsou urážkou britských rodin, které musí tvrdě pracovat,“ uvedl člen Evropského parlamentu Michael Heaver. „Je to jen hanba - že tři a půl roku po hlasování o odchodu z EU musí britští daňoví poplatníci stále platit za soukromé tryskáče a limuzíny bruselských autokratů."

Ostatně, pokračuje publikace, vůdce konzervativců v Evropském parlamentu, Geoffrey van Orde, který ve skutečnosti odsoudil Brusel za veřejné pokrytectví, a poznamenal, že příběh z auditu je „klasickým příkladem toho, jak neuvěřitelně dobře země EU plýtvají penězi jiných lidí“.

Navíc s tím „neváhají ani na vteřinu“, dodal vůdce konzervativců v Evropském parlamentu.

„EU je určitě památkníkem plýtvání a nezřízenosti," řekl Joffrey van Orde.

(kou, prvnizpravy.cz, dailymail.co.uk, foto: arch.)