Svátek má: Zita

Zprávy

Velikost textu:

DM: Šokující! Neonacisti v německé armádě plánovali masakry!

DM: Šokující! Neonacisti v německé armádě plánovali masakry!

Skupina 200 neonacistických spiklenců v elitní jednotce německých ozbrojených sil plánovala vojenský převrat, zabití politických vůdců a aktivistů, stejně jako uspořádání masakrů migrantů.

Ilustrační foto
11. listopadu 2018 - 10:15

Uvedl to britský deník The Daily Mail.

Podle plánu účastníků neonacistického spolku bylo v určitý „den X" plánováno vyvolat chaos na ulicích německých měst, během nichž mělo dojít k zabíjení politiků.

Mezi osobami, nad nimiž chtěli provést popravu, patří ministr zahraničí Heiko Maas, vůdkyně strany zelených Claudia Rothová a bývalý prezident Joachim Gauck. Obětmi se měly stát lídři hnutí na podporu migrantů.


O úmyslech skupiny v armádě policie věděla, ale vše bylo považováno za pouhé řeči a fikci. Zpravodajské služby vzaly informace o hrozícím útoku vážně až poté, co byly záměry  během výslechu potvrzeny bývalým velitelem vzdušných sil Bundeswehru.

Deník rovněž uvedl, že všichni spiklenci byli součástí hnutí Uniterz, které bylo vytvořeno na pomoc vojákům, kteří sloužili v Africe a Afghánistánu v roce 1996. V organizaci byly všechny vazby na neonacisty popřeny.

(kou, prvnizpravy.cz, dailymail.co.uk, foto: arch.)