Svátek má: Darja

Zprávy

Velikost textu:

Donald Trump změnil rozsudek nad demokratickým guvernérem

Donald Trump změnil rozsudek nad demokratickým guvernérem

Prezident Donald Trump změnil v úterý rozsudek nad demokratickým guvernérem Rodem Blagojevichem z  Illinois, který byl odsouzen na 14 let vězení za pokus prodat senátorské křeslo, které uvolnil Barack Obama.

Rod Blagojevich
19. února 2020 - 07:20

Toto rozhodnutí, doprovázené desítkami dalších komutací a milostí, vyvolalo spekulace o vůli republikánského miliardáře využít toto suverénní právo ve prospěch některých jeho blízkých, kteří byli uvězněni nebo budou uvězněni.

Všechny oči směřují do Washingtonu v případě Rogera Stonea, který radil Donaldu Trumpovi před a během jeho prezidentské kampaně, a byl shledán vinným z lhaní Kongresu a ovlivňování svědků při vyšetřování zásahu Ruska v amerických volbách 2016.Komutace znamená, že Rod Blagojevich může být propuštěn z vězení, ale jeho trest není vymazán.

„Strávil osm let ve vězení, je to dlouhá doba. Vypadá dobře, já ho neznám, “ řekl Donald Trump během rozhovoru s novináři, než odletěl do Las Vegas.

Po svém zvolení do Bílého domu v roce 2008 odstoupil Barack Obama ze Senátu. V případě neobsazeného místa je guvernérem příslušného státu jmenován nový senátor až do příštích senátorských voleb.

Rod Blagojevich, který poté zastával tuto funkci, se pokusil toto místo zpeněžit tím, že si za něj vyměnil pozice, které byly pro něj a jeho manželku vysoce postavené nebo velmi dobře placené.

(rp,prvnizpravy.cz,lefigaro,foto:arch.)