Svátek má: Dominik

Zprávy

Velikost textu:

Doubrava: Demokratické dezinformace nejsou fake news?

Doubrava: Demokratické dezinformace nejsou fake news?

V úterý vyšel článek „Palach v Hong Kongu: Demokraté podpálili odpůrce demonstrací“ popisující snahu o demokratické upálení téměř šedesátiletého člověka, který nesouhlasil s násilnými demonstranty.

Jaroslav Doubrava, senátor
14. listopadu 2019 - 06:20

Mohli jste si prohlédnout video, jak byl muž zapálen.


Ústecký senátor Jaroslav Doubrava v rozhovoru s publicistou Františkem Ročkem se pozastavuje nad stupidním svatouškovstvím, či možná i spoluvinou, nad propagováním násilí v Hongkongu demokratickými médii v EU včetně ČR.

Na dotaz proč považuje BBC za instituci, která ztrácím kredit, Doubrava uvedl: „Byl jsem upozorněn, že u ctihodné anglické demokratické a pravdomluvné BBC k článku "Hong Kong protests: Schools and universities shut amid safety fears" dodala BBC sestřih střetů v Hongkongu, včetně pohledu na muže v zeleném tričku, který byl polit hořlavinou a zapálen. Fór je v tom, že BBC usekla závěr videa s pohledem na zeleného muže těsně předtím, než byl polit a zapálen. Nikdo neviděl kvůli cenzuře BBC co se skutečně stalo – neviděl to strašlivé násilí demonstrantů.

Že by tím BBC chránila image čili ksicht demonstrantům? Jak jinak si to vysvětlit?  Neukázat zapálení člověka znamená relativizovat tento obludný čin.“

Doubrava zdůrazňuje: „Copak je na tomto přístupu demokratického? Není to snad fake new?“
BBC k videu dalo popisek This Hong Kong protester's shooting was livestreamed on Facebook.Lhaní nad videem

Jistě je trapné pro české a potažmo euro sluníčkáře, když jejich spolubojovníci v Hongkongu podpálí člověka, který s nimi nesouhlasí. Tak to aspoň zrelativizujme. A naopak třeba zdůraznit jak zlí jsou policisté v Hongongu střílející do nevinným demonstrantů. Jako to umí pseudodemokrati z Deníku N (12.11.2019, Hongkong: Střelba i útok žháře), kde popisují, jak zlý policista postřelil demonstranta:
 „…Policista mu vyráží vstříc (k mladíkovi s bílou mikinou) s napřaženou zbraní, strká ho do ramen a pak ho chytí pravým loktem do kravaty. Ke dvojici vyráží další maskovaný mladík, který před zbraní chviličku kličkuje, načež ho policista zblízka střelí do břicha. Na policisty se vrhají pobouření kolemjdoucí…“

Ve skutečnosti zadržený mladík s bílou mikinou se policistovi vysmekne a pere se s ním. Přitom ke dvojici vyráží maskovaný mladík (zakuklenec). Před zbraní, kterou drží policista v pravé ruce, kličkuje a policista zblízka vystřelí jeho směrem, protože se domníval, že ho mladík ze strany nebo zezadu chce napadnout, nebo došlo k výstřelu náhodou.

K náhodnému výstřelu lze říci, že k němu mohlo dojít, protože mladík v bílé mikině se policistovi vysmekl a naopak potom chtěl povalit policistu. Po výstřelu či výstřelech se zezadu na policistu vrhnul další černě oděný zakuklenec.

Na videu není vidět, že se na policisty vrhají pobouření kolemjdoucí. Naopak na černého zakuklence se vrhl člověk v civilu, který ho od policisty odtrhl a potom zakuklence strhl k zemi jiný uniformovaný policista a byl zatčen.

Pokud v Deníku N je uvedeno, že se na policisty vrhají pobouření kolemjdoucí, zajímavé je, že takoví lidé nejsou vidět, jenom vlevo od incidentu starší člověk tleská zásahu policistů a dva nebo tři čumilové ze vzdálenosti několika málo metrů natáčejí celou událost jako velmi zajímavou šou.

Nějaký přitloustlý člověk se sice po čase přibližuje k policistům, kteří klečí nad postřeleným a nad zatýkaným zakuklencem v černém, který zezadu skočil na policistu, ale nelze to popisovat, jak píšou v Deníku N: „ženě, která se pokouší přiblížit k postřelenému mladíkovi v bezvědomí, v tom jeden z policistů zabrání…“ Přitloustlý člověk, možná to je žena, je vykazován z blízkosti jako nadávající a nepohodlný čumil, nic více.


Bránit vandalismu je špatné?

Doubrava upozorňuje, že v Deníku N lžou, když v souvislosti se zapálením člověka napsali:  „…Dotyčný spolu s policisty pronásledoval a bil demonstranty ve vestibulu hromadné dopravy MTR a pak se na nedaleké lávce dostal s několika z nich do hádky…“

Podle senátora Doubravy to mohli napsat jenom primitivové. V článku z Asie, k němuž je odkaz v Prvních zprávách, je také video z metra, v němž je zaznamenáno, jak utíkají černoodění demokratičtí teroristé před policií. Na videu jsou zachyceny i důsledky vandalismu tzv. demonstrantů. Je tam zachycen také muž v zeleném tričku, který byl později demonstranty zapálen, jak nadává a máchá rukama a je ve střetu s demonstranty. Dokonce kvůli tomu byl sražen na zem.

„On nepronásledoval a nebil demonstranty, jak tvrdí primitivové z Deníku N. On bránil majetek společnosti před vandalismem, což je pro každého slušného člověka občanská povinnost, bránit vandalismu. Čili choval se jako zodpovědný občan. Ale tohle sluníčkáři nemohou pochopit. Potom, že v 21. století nemáme mezi sebou primitivy,“ zdůrazňuje Doubrava.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)