Doubrava: Jenom debilové vymění Gripeny za F-35

zprávy

Voliči se potrestali tím, že dovolili primitivům z ultrapravice vytvořit fialovou vládu. Proto nejsou ušetřeni zprávy, že české armádní letectvo by v budoucnu mělo vyměnit švédské stíhací gripeny za americké F-35. Jenom primitivové mohou chtít na českém nebi F-35.

Doubrava: Jenom debilové vymění Gripeny za F-35
Jaroslav Doubrava, senátor
21. července 2022 - 03:20

Podle publicisty Františka Ročka si tohle myslí ústecký senátor Jaroslav Doubrava. Zcela nevybíravě senátor hodnotí nápad s F-35, když říká: „Primitivita české ultrapravicové vlády je zřejmá z toho, že fialová vláda ve středu pověřila černouška alias ministryni války k vyjednávání s Američany o nákupu letounů F-35. Američané jistě řvou smíchy jak jsme blbí. Jedná se o nový letoun, proto velmi drahý a sami Američané si stěžují, že má stále nemalé „mouchy“. Bohužel, fialoví vládní hlupáci si neuvědomují přednosti dosavadních švédských letounů JAS-39 Gripen, které má ČR v pronájmu. Jejich výrobce - koncern Saab – vyrobil letoun šitý na míru státům, které si nemohou s válečnickým rozpočtem vyskakovat. Pro malý stát (ČR) strašně drahý F-35 může chtít jenom naprostý blbec.“

Je obecně známo, že JAS-39 v provozu nejsou extra náročné. Švédové vyrobili stíhací letoun dostačující k obraně evropského prostoru, tedy nejen Švédska. Nepotřebujeme předražený překomplikovaný F-35. Podle dosavadních informací pronajatým gripenům české armády zbývá ještě více než polovina životnosti.


Senátor Doubrava k tomu dodává, že Gripen je stále perspektivní stroj: „Švédové počítali dopředu s tím, že bude nutné omlazovat výzbroj a výstroj Gripenů. Proto je jejich modernizační potenciál velký. Švédové tvrdí, že současná verze Gripen C/D bude i nadále splňovat naše potřeby i po roce 2040. Modernizace radarů, komunikačních zařízení, schopnost používat nejmodernější rakety, to všechno Gripen zvládá v rámci průběžných modernizací.

Kromě toho Švédové mají v rukávu hloubkovou modernizaci letounu na variantu Gripen E. Samozřejmě, že to nebude zadarmo, ale neznamená to velké dodatečné náklady. Pro státy velikosti ČR je to ekonomicky daleko únosnější než předražené komplikované F-35. A z hlediska logistiky provoz a údržba Gripenů je daleko lacinější, než by bylo zavedení nějakých F-35.“


(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)

 


Anketa

Kdo se podle vás stane příštím americkým prezidentem?