Svátek má: Andrea

Zprávy

Velikost textu:

Důkazy o o účasti Protaseviče na válečných zločinech na Donbasu

Důkazy o o účasti Protaseviče na válečných zločinech na Donbasu

Díky soudní spolupráci s Běloruskem získala LPR (Luhanská lidová republika) důkazy o účasti Romana Protaseviče na válečných zločinech spáchaných neonacistickým praporem Azov na  Donbasu v letech 2014–2015.

Příslušníci praporu Azov
18. června 2021 - 06:20


Současně DPR (Doněcká lidová republika) zahájila vlastní vyšetřování, aby ověřila, zda byl Protassevich během své služby v Chirokinu poblíž Mariupolu zapojen do zločinů proti civilistům v republice, píše Christelle Nilová  na francouzském webu AgoraVox.

Jpeg

Připomínáme, že na začátku června běloruský prezident Alexander Lukašenko prohlásil, že zmocní vyšetřovatele DPR a LPR k tomu, aby přijeli vyslýchat Romana Protaseviče ohledně možných válečných zločinů, kterých by se dopustil na Donbasu, když sloužil v neonacistickém praporu Azov.

Po tomto faktickém uznání DPR a LPR následovaly činy, protože generální prokurátor LPR ve spolupráci s běloruskými justičními orgány získal dostatek důkazů, aby zvážil stíhání Romana Protaseviče před Evropským soudem pro lidská práva (Evropský soud). ) a ICC (Mezinárodní trestní soud).

Státní zástupce LPR Sergej Gorenko tak poznamenal, že „díky provedeným pracím se  policejním silám republiky podařilo získat dostatečné nezvratné důkazy o účasti „Romana Protaseviče“  na činnosti skupiny. nacionalistický Azov v LPR, brutální zabíjení řas na Donbassu v letech 2014–2015 a používání zakázaných válečných metod a prostředků  “.

Přiznání získaná od Romana Protaseviče umožnila dosáhnout významného pokroku ve vyšetřování trestního případu zahájeného naším dozorovým úřadem v květnu letošního roku." Věřím, že důkazy, které jsme shromáždili ve spolupráci s našimi běloruskými kolegy, poslouží také jako základ pro přípravu a zasílání ad hoc žádostí mezinárodním orgánům pro lidská práva - ECHR a ICC,  “dodal.

Prokurátor LPR také chtěl poděkovat Alexandru Lukašenkovi za to, že umožnil vyšetřovatelům z Lidové republiky získat nezbytné důkazy pro zahájení trestního řízení proti Romanu Protassevichovi.

Ten může i nadále popírat, že bojoval v azovském praporu (což je směšné vzhledem k působivému množství fotografií a videí dokazujících, že nebyl fotografem, ale skutečně ozbrojeným vojákem ), jako na poslední tiskové konferenci, které se zúčastnil (a v r. který potvrdil, že nebyl podroben žádnému mučení ), důkazů je stále více a více, což vede DPR k zahájení vyšetřování také proti Protasevičovi .

Fotografie a videa se skutečně objevily ohledně slavného Protasevičova zranění v Chirokinu (poblíž Mariupolu).

Protassevich-Kimovo zranění Chirokina

V Doněcké oblasti, bojovník z Pagonia odtržení byl zraněn. […] Během služby v Doněcké oblasti dostal bojovník z oddělení Pagonia, přezdívaný „Kim“ , šrapnelovou ránu na hrudi.  "

Výzva k darování a nabídnutí nové uniformy Romanu Protassevichovi

Pomoc zraněnému bojovníkovi oddělení Pagonia .“ Zraněný bojovník z Pagonia odpoutání se zotavuje. Je mu poskytována veškerá lékařská pomoc, která mu bude poskytována i nadále. Po uzdravení se bojovník vrátí na přední stranu. V tuto chvíli však existují problémy s jeho uniformou. [...] Připomínáme, že bojovník z oddělení Pagonia, přezdívaný „Kim“, dostal během služby v Doněcké oblasti šrapnelové zranění na hrudi .  "

Všechny tyto příspěvky, publikované v dubnu 2015, jasně ukazují, že to byl bojovník, přezdívaný „Kim“, který byl zraněn v Chirokinu. „Kim“ teď byla Protassevichova přezdívka, což potvrdilo srovnání fotografie nalezené v jeho telefonu a fotografie přítomné v rozhovorech, které „Kim“ poskytl médiím!

Video pořízené Hromadským (100% pro-maidanská média) 23. března 2015 ukazuje, že s Protassevichem je zacházeno:

Skutečnost, že není v uniformě, není důkazem, že nebojoval (na rozdíl od toho, co řekli ukrajinská média). Na začátku války byli bojovníci na straně populární milice (RPD-RPL) a také neonacistické prapory (Ukrajina) ve skutečnosti často jakkoli oblečeni a regulační uniforma nebyla ani zdaleka normou. lidé. jednotky.

Ukazuje to první fotka zveřejněná na VK 3. dubna 2015. Vidíme zraněného bojovníka „Kima“, který stále nosí neprůstřelnou vestu. Podívejte se ale na to, co je dole: stejný teplákový top, který vidíme na Protassevichovi ve videu Hromadskeho.

Obrázek dokazující, že Protassevich byl bojovník, a proto mohl spáchat válečné zločiny

Navíc je rána přesně na stejném místě na hrudi stíhače „Kim“ a na Protassevichovi. Bylo by zázračné, kdyby v Chirokinu byli na stejném místě na těle současně zraněni dva různí lidé a oba měli stejný teplákový top!

Pokud však byl Protassevič zraněn v boji v Chirokinu během služby v neonacistickém praporu Azov, znamená to, že se určitě účastnil některých válečných zločinů jednotky proti civilistům DPR. To motivovalo státního zástupce DPR, aby se podíval na Romana Protasseviče.


"Naše státní zastupitelství kontroluje nějaké informace."On [Protasevitč] Sloužil v praporu Azov v oblasti Chirokino poblíž Mariupolu. To, co bylo s zločiny, existuje a má s důkazy o tom, co to poslední  ? Poté bude přijato rozhodnutí o zahájení trestního řízení,   “řekl dnes šéf DPR Denis Pouchiline.

Tváří v tvář množení trestních řízení proti Romanu Protasevičovi na Donbasu a rizikům, pokud jde o trest, pokud by byl vydán RPL nebo RPD, aby zodpověděl své případné válečné zločiny, chápeme, proč stále tvrdí, že byl pouze fotografem navzdory důkazům a zdravému rozumu. Pochybuji však, že to bude stačit, pokud bude muset čelit soudcům jedné nebo druhé lidové republiky ...

(rp,prvnizpravy.cz,agoravox,foto:arch.)