Svátek má: Prokop

Zprávy

Velikost textu:

Dům, kde žijí rodiče Zelenského byl evakuován kvůli ohlášené bombě

Dům, kde žijí rodiče Zelenského byl evakuován kvůli ohlášené bombě

Ve městě Krivyj Rog byla neznámou osobou informována policie o umístění výbušniny v pěti nemocnicích a deseti výškových budov. V jednom z nich žijí i rodiče ukrajinského prezidenta Vladimira Zelenského.

Ukrajinské policejní auto
24. května 2019 - 06:20

Nyní jsou všichni obyvatelé domů, lékaři a pacienti nemocnic evakuováni, prostory jsou kontrolovány. Je zajímavé, že ve stejných objektech bylo již oznámeno uložení výbušnin minulý týden, 15.května.Velvyslanectví USA na Ukrajině varovalo své občany před zloději, uspávači

Velvyslanectví USA na Ukrajině varovalo své občany před plánovaným okrádáním cizinců, které se šíří na Ukrajině.

Na webových stránkách velvyslanectví se uvádí, že obětí jsou turisté, kteří potřebují pomoc. Později "nový přítel" oběti nabídne kromě pomoci nápoj, po kterém oběti ztratí vědomí, nebo se necítí dobře a stanou se oběťmi loupeže.

Diplomatická mise Spojených států na Ukrajině upozornila, že oběťmi loupeží jsou  zahraniční návštěvníci Ukrajiny. Americké velvyslanectví pravidelně varuje americké občany před možnými hrozbami.

Například v posledních měsících byli Američané varováni před „nepotvrzenými hrozbami výbuchů“ a vyzvali k vyhnutí se demonstracím během ukrajinských prezidentských voleb.

Připomeňme, že na začátku května, poblíž Kyjeva, byl zadržen zloděj, který přišel do obchodu s granátem.

„Bezpodmínečné je dodržování všeobecných bezpečnostních pravidel pro cestování - nenechávat nic bez dozoru v kabině vozidla, zejména osobní doklady a doklady od auta, osobní doklady nenosit v otevřených kapsách či taškách, neprezentovat u čerpadel, směnáren a pokladen obchodů svou plnou peněženku či zbytečně upozorňovat na svůj zahraniční původ, nedávat osobní doklady do zástavy a při problémech okamžitě kontaktovat konzulární úsek Velvyslanectví ČR,“ doporučuje české ministerstvo zahraničí pro cestu na Ukrajinu.

(rp,prvnizpravy.cz,strana.ua,foto:arch.)