Svátek má: Kazimír

Zprávy

Velikost textu:

Důsledky jaderného útoku budou pro USA i bez odvety zničující!

Důsledky jaderného útoku budou pro USA i bez odvety zničující!

Profesor materiálových věd Joshua Pearce z University of Michigan představil scénář globální jaderné války. Svůj článek opublikoval v časopise The Conversation.

Ilustrační foto
2. března 2020 - 10:10

Hlavní myšlenkou autora je, že jednostranné použití jaderných zbraní jakýmkoli státem nakonec negativně zasáhne i jeho.

Podle Pierce vypuštění tisíců hlavic napříč územím mimo USA vyvolá masový hladomor v samotných Spojených státech způsobený změnou klimatu po úderu.

Amerika začne ztrácet 140 tisíc lidí ročně, a pokud země použije všechny své jaderné zbraně, mohou lidské ztráty narůst až na pět milionů ročně.


Pierce poznamenává, že i americký útok na Čínu nebo Rusko bez odvety by mohl být pro zemi zničující.

V lednu fyzici, včetně několika laureátů Nobelovy ceny, posunuli hodiny tzv. „Soudného dne“ o 20 sekund dopředu k půlnoci.

Tento projekt, s nímž přišel v roce 1947 Albert Einstein, odráží pravděpodobnost globální katastrofy, v jejímž důsledku může lidstvo zmizet z povrchu Země. Podle vědců jsou lidé kvůli neschopnosti světových vůdců vyrovnat se s hrozbou jaderného konfliktu, změny klimatu a kybernetické války nyní více než kdy jindy blízko bodu nenávratu. Podle odborníků Bulletinu atomových vědců jsou nyní hrozby stále výraznější kvůli prohloubení globálních konfliktů a válek v kyberprostoru, jakož i klimatickým problémům.

(kou, prvnizpravy.cz, theconversation.com, foto: arch.)