Svátek má: Ilona

Zprávy

Velikost textu:

DWN: Americké sankce jsou „symbolickým“ direktem Merkelové!

DWN: Americké sankce jsou „symbolickým“ direktem Merkelové!

Podle Deutsche Wirtschafts Nachrichten je v hrozbách amerických sankcí kvůli Nord Stream 2 skrytý „hluboký symbolismus“.

Symbolický, ale přímý direkt Angele Merkelové
10. srpna 2020 - 11:06

Německý přístav, jehož vedení je Američany zastrašováno zákazem vstupu do jejich země a zmrazením aktiv, nebyl vybrán náhodou. Faktem je, že se nachází v obvodu, kde byla v roce 1990 do Spolkového sněmu zvolena současná německá kancléřka Angela Merkelová.

Američané kvůli Nord Stream 2 vyhrožovali německému přístavu Sassnitz-Mukran v Baltském moři sankcemi, uvedl Deutsche Wirtschafts Nachrichten. „Je třeba dát rozhodnou odpověď na tyto pokusy o vydírání," reagovala premiérka německého spolkového státu Meklenbursko-Přední Pomořansko, Manuela Schleswigová.

Karsten Schneider, vůdce frakce německé sociálně demokratické strany, uvedl, že Německo by se nemělo dovolit, aby bylo považováno za „vazalský stát“. Člen Strany zelených Jürgen Trittin označil americké hrozby za „vyhlášení hospodářské války“.


Američané ohrožují vůdce a akcionáře trajektového přístavu v Sassnitz zákazem vstupu do Spojených států a zmrazením veškerých aktiv na svém území. Pokud Bílý dům uplatní své hrozby, bude to poprvé, kdy budou americkými pokutami potrestán přímo německý podnik, poznamenal autor článku.

Navíc sankce nesou „hluboký symbolismus“, poukázal Deutsche Wirtschafts Nachrichten. Faktem je, že přístav je umístěn přímo ve volebním obvodu Merkelové. Právě zde byla v roce 1990 současná šéfka Německa zvolena do Bundestagu. Každý, kdo ví, jak Washington „hraje u moci“, chápe, že symbolika je „alfou a omegou americké politiky“.

To, co už deník nahlas nevyslovuje je zřejmá otázka: Budou americké sankce pro Německo a kancléřku K.O. úderem, po němž se nezvednou, nebo bude následovat tvrdá odpověď?

(kou, prvnizpravy.cz, deutsche-wirtschafts-nachrichten.de, foto: arch.)