Svátek má: Michal

Zprávy

Velikost textu:

Eduard Chmelár: Jak dělat propagandu

Eduard Chmelár: Jak dělat propagandu

Slovenská televize TA3 vysílala rozhovor s analytikem think tanku MEMO 98 Rasťo  Kuželem o demonstracích proti Putinovu režimu v Rusku, ale byl zde „malý“ problém, TA3 použila záběry z potlačení demonstrace v Nizozemsku.

Eduard Chmelár
27. ledna 2021 - 03:20

Nemusí to být úmyslné, ale dlouhodobou nekvalitou zahraniční redakce televize TA3, píše Eduard Chmelár na facebooku.

Co ale jasně voní propagandou, byly výroky zmíněného analytika think tanku MEMO 98, financovaného Nadací Spojených států. Kužel kritizuje na jednu stranu Putina za válku v Gruzii, na druhou stranu velebí Navalného, který naopak podpořil tuto válku a urážel Gruzínce rasistickými nadávkami, což by si Putin nikdy nedovolil.

Kužel a jemu podobní nikdy nevarovali před problematickou historií Navalného. Jednoduše, na to jim peníze neposlali. To je také důvod, proč by média měla být opatrná, pokud si pozvou lidi, kteří nemají nezávislý akademický pohled na věc, ale sledují zájmy svých chlebodárců, a proto se chovají k lidským právům velmi selektivně. Pokud jim vůbec záleží na objektivních informacích, končí komentář Eduard Chmelár..


Na stránkách think tanku MEMO 98 se píše, že MEMO 98 pomáhá lidem získat spravedlivé a komplexní informace o věcech veřejných. Po 22 letech práce na Slovensku i v zahraničí patříme ke světovým lídrům v oblasti monitorování médií a voleb. Naším hlavním cílem je zajistit, aby lidé požadovali kvalitní mediální obsah - nezbytný pro posílení jejich kritického myšlení.

(rp,prvnizpravy.z,fb,foto:arch.)Je řešením krize demise současné vlády?

Ano
transparent.gif transparent.gif
41%
Ne
transparent.gif transparent.gif
27%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
32%