EU nám dává svůj první nespravedlivý režim

zprávy

Tolik vychvalovaný „demokratický řád založený na pravidlech“ nestojí za nic, pokud lidé během voleb vyjadřují svou vůli rušivým způsobem, píše se na německém webu PiNews.

EU nám dává svůj první nespravedlivý režim
Ilustrační foto
25. prosince 2024 - 06:20

Příklad toho se v současnosti demonstruje v Rumunsku, které je členem EU a NATO. Nejen, že tam bylo jednoduše zrušeno první kolo prezidentských voleb po překvapivém vítězství kandidáta, který nebyl přijatelný pro Brusel a zkorumpované vládce v Bukurešti. Nezbytné druhé kolo voleb bylo také v krátké době zrušeno, protože tento kandidát, Calin Georgescu, by vyhrál. A nyní prezident, který je stále ve funkci nelegálně, urychleně jmenoval vládu, která chce a pravděpodobně za každou cenu zabrání tomu, aby se Georgescu stal novým prezidentem.


Georgescův „zločin“ spočívá v tom, že chce především zastupovat zájmy své země a lidu. Nechce, aby se Rumunsko dále zapojovalo do války na sousední Ukrajině; už nechce vidět, jak jsou jeho krajané zneužívaní jako levná pracovní síla pro západní Evropu; a nechce, aby se z částí Rumunska stala obrovská základna USA-NATO. To vše z něj z bruselské perspektivy dělá „přítele Putina“, „pravicového radikála“ a „bezpečnostní riziko“ pro EU a NATO.


Právě díky dlouholetému poslanci Evropského parlamentu Martinu Sonnebornovi se de facto odhaluje faktický puč proti rumunské demokracii a vůli rumunského lidu. Sonneborn, bývalý šéfredaktor satirického časopisu „Titanic“ a zakladatel velmi levicové satirické strany „Strana“, není podezřelý z „pravicových“ sklonů. Politik spíše dělá to, co potlačují celá německá média a také kartelové strany: informuje o otevřeném porušování zákona a politických manipulacích ve státě EU. Odpovídající video na YouTube si můžete prohlédnout výše.


Každý, kdo věří, že takové neuvěřitelné události jsou možné pouze v zemích jako Rumunsko nebo Bulharsko, skrývá nebezpečné iluze: to, co se stalo v Bukurešti, je plánem pro budoucnost demokracie v EU. „Řád založený na pravidlech“ v Německu bude existovat jen tak dlouho, dokud mezi lidmi nebude většina, která ohrožuje systém nebo dokonce hrozí, že tak učiní. Každý, kdo si myslí, že je to příliš pesimistické nebo propadá panice, může mít v budoucnu v „nejlepším Německu všech dob“ velmi špatné zkušenosti.

(rp,prvnizpravy.cz,pinews,foto:arch.)


Anketa

Měla by Česká republika setrvat či vystoupit z NATO?