Svátek má: Bohuslava

Zprávy

Velikost textu:

Euronews: Virus si vyžádal více životů v New Yorku než útoky z 11. září!

Euronews: Virus si vyžádal více životů v New Yorku než útoky z 11. září!

Za poslední den činil počet obětí koronaviru ve Spojených státech téměř dva tisíce lidí a překonal všechny světové indikátory.

Ilustrační foto
8. dubna 2020 - 11:07

Kromě toho pouze v New Yorku od vypuknutí epidemie zemřelo více lidí než v důsledku útoků z 11. září, uvádí Euronews. Místní úřady naléhavě hledají další hřbitovy a márnice. A kdy se situace změní k lepšímu, nikdo se neodváže odhadnout.

Ve Spojených státech byly za posledních 24 hodin hlášeny téměř dva tisíce úmrtí. Jedná se o nejvyšší denní úmrtnost na světě od začátku pandemie COVID-19. Jen v New Yorku za den zemřelo několik set lidí. Celkově zemřelo na infekci koronaviru ve městě více obyvatel než v důsledku útoků z 11. září.
 
Marianna, obyvatelka New Yorku: „Stále si neuvědomujeme nebezpečí současné epidemie. A pokud si teď vzpomeneme na to, co se stalo po září teroristických útoků téměř před 20 lety, pak, jak se mi zdá, je to nejhorší situace, pokud jde o míru vlivu na nás všechny.“

 
Nemocnice mají vozy vybavené chladicími jednotkami - jedná se o dočasné márnice. A aby pohřbili mrtvé, úřady uvažují o použití starého hřbitova jako dočasného hřbitova.
 
V katedrále sv. Jana Evangelisty byla rozmístěna polní nemocnice, do níž lze přijmout až dvě stě pacientů s COVID-19.
 
Wall Street se topí ve smutku: akciové indexy klesají, stejně jako ceny ropy. A kdy vektor změní směr, se nikdo neodváže předpovědět, dodáva Euronews.

(kou, prvnizpravy.cz, euronews.com, foto: repro al jazeera)