Svátek má: Alice

Zprávy

Velikost textu:

Europoslanec, který byl chycen na sexuálním večírku, rezignoval

Europoslanec, který byl chycen na sexuálním večírku, rezignoval

Europoslancem chyceným v Bruselu na zakázané sexuální párty minulý pátek byl maďarský zástupce József Szájer, uvedl Euronews.

Ilustrační foto
2. prosince 2020 - 11:04

Akce byla uspořádána v suterénu jednoho z barů v rozporu s protikoronavirovými omezeními uloženými v Belgii.

Podle státního zastupitelství se na večírku shromáždilo 25 lidí, jeden z nich se pokusil o útěk, ale byl zadržen. Ukázalo se, že je europoslancem.

Místní média rovněž uvedla, že na sexuálním večírku bylo několik diplomatů. József Szájer následně přiznal, že byl na shromáždění přítomen. „Omlouvám se za porušení pravidel, bylo to z mé strany nezodpovědné. Jsem připraven být za to potrestán," uvedl 59letý europoslanec ve svém prohlášení. Popírá, že by s sebou užíval nebo měl drogy.

Szájer, zvolený do EP z vládnoucí strany Fidesz v Maďarsku, zaslal 29. listopadu předsedovi Davidu Sassoli prohlášení, v němž rezignoval na svůj poslanecký mandát.


V Belgii platí v souvislosti s epidemií koronavirů omezující opatření. Bary, kavárny, restaurace, noční kluby a diskotéky, kina a zábavní parky v zemi nefungují; zákaz vycházení platí od 22:00 do 06:00.

V České republice byl za prohřešek vůči koronavizovým omezením potrestán rezignací ministr zdravotnictví Roman Prymula. Jeho ostrý "moralistický" kritik Miroslav Kalousek (TOP09) ale za stejný přečin, jehož se následně dopustil, rezignovat na mandát poslance sněmovny nehodlá.

(kou, prvnizpravy.cz, euronews.com, foto: arch.)