Svátek má: Zuzana

Zprávy

Velikost textu:

Expert Atlantico vysvětlil, proč lze ruské vakcíně věřit

Expert Atlantico vysvětlil, proč lze ruské vakcíně věřit

Rusko oznámilo vytvoření vakcíny proti koronaviru a tomuto prohlášení lze věřit, říká doktor, profesor na univerzitě ve Štrasburku Stephane Gaye.

Ilustrační foto
17. srpna 2020 - 11:06

Ačkoli dnes Rusko není velkou mocností, má podle francouzského lékaře a profesora na univerzitě ve Štrasburku Stéphane Gayeta silné intelektuální elity a vynikající know-how, a to i v oblasti biotechnologií.
Jak řekl odborník v publikaci Atlantico, je bezohlednost Vladimiru Putinovi cizí, takže pokud oznámil vytvoření vakcíny proti koronaviru, lze jeho slovům věřit.

Moderní Rusko přestalo být velkou mocností, ale má silné intelektuální elity a vynikající know-how v oblastech, jako jsou zbraně, vesmír a biotechnologie.

Ruská vakcína je oficiálně ve třetí fázi, což znamená, že úspěšně prošla zkouškami na zvířatech, lidskou tolerancí a farmakologickou účinností, zatímco její terapeutická účinnost se nyní testuje na velkém počtu pacientů. S ohledem na toto, řekl Gayet, ruská vakcína bude pravděpodobně spolehlivá.


„Aby se jeho slovům dodala důvěryhodnost, Vladimir Putin dokonce řekl, že jeho dcera dostala injekci. Je to velmi chytrý tah, který znovu potvrzuje politické dovednosti hlavy státu. Ať už je to jakkoli, nezaručuje to, že vakcína skutečně poskytuje dostatečnou ochranu. To lze potvrdit pouze současnou třetí fází,“ poznamenal expert.

Rovněž uvedl, že tato vakcína staví na nejnovějším pokroku v biotechnologiích. Musí být dobře snášena, ale je nutné počkat do konce třetí fáze klinických hodnocení, aby došlo k jistotě, stejně jako její účinnosti.

„Myslím, že Rusko posílilo své postavení v celosvětovém závodu očkování proti COVID-19," dodal Stéphane Gayet.

Mezitím ředitel ruského Národního výzkumného centra epidomologie a mikrobiologie Gamalej oznámil, že masové očkování vakcínou „Sputnik-V“ v Rusku započne zhruba do měsíce.

(kou, prvnizpravy.cz, atlantico.fr, foto: arch.)