Svátek má: Blanka

Zprávy

Velikost textu:

Exporadkyně Ronalda Reagana požádala Putina o ruské občanství

Exporadkyně Ronalda Reagana požádala Putina o ruské občanství

Bývalá poradkyně amerického prezidenta Ronalda Reagana pro oblast Sovětského svazu Suzanne Massyová požádala ruského prezidenta, aby jí pomohl získat ruské občanství.

Suzanne Massyová, exporadkyně Ronalda Reagana
18. května 2021 - 04:20

„Pokud prezident Vladimir Vladimirovič najde příležitost mi dát ruské občanství, bude to pro mě pocta,“ řekla Američanka na televizním kanálu NTV.

Je přesvědčena, že ji doma s největší pravděpodobností nazvou zrádkyní a budou říkat,  že je „proti Americe“. Massyová poukázala na to, že se mnoho let svého života věnovala sbližování národů Ruska a Spojených států, a proto chce ve své práci pokračovat.

Suzanne Massyová  dříve poznamenala, že americký prezident Joe Biden se kvůli svému věku možná nedožije konce svého funkčního období. Podle ní jeho administrativa o Rusku nic neví. Podle ní  současná náměstkyně ministra zahraničí Victoria Nulandová nenávidí Rusko .uzanne Massyová měla přezdívku „Žena, která zastavila studenou válku“. Během Reaganovy doby její zásluhou vedení USA revidovalo svůj postoj k SSSR jako k „říši zla“.

Nedávno  Putin ocenil Řádem lvovského šachistu, který obdržel ruský pas . Ukrajinská šachová federace podala protest proti převodu sportovce do ruské jurisdikce.

Na Donbasu dostalo ruské pasy zjednodušeným postupem půl milionu lidí .

(rp,prvnizpravy.cz,strana.ua,foto:arch.)Označili byste Rusko jako teroristický stát?

Ano
transparent.gif transparent.gif
27%
Ne
transparent.gif transparent.gif
45%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
28%