Svátek má: Jitka

Zprávy

Velikost textu:

FAZ: Vláda USA už nebude informovat o civilních obětech náletů!

FAZ: Vláda USA už nebude informovat o civilních obětech náletů!

Donald Trump zrušil dekret prezidenta Baracka Obamy, který zavázal vládu k tomu, aby zveřejňovala údaje o počtu civilistů zabitých při útocích na teroristy, napsal Frankfurter Allgemeine.

Obětí amerických náletů se stávají tisíce civilistů
8. března 2019 - 04:20

Publikace připomíná, že americké letectvo je zapojeno do Sýrie a Afghánistánu, stejně jako do Pákistánu a Jemenu.

Americká vláda již nebude zveřejňovat počet civilních obětí způsobených nálety proti teroristům, uvádí Frankfurter Allgemeine.

Podle publikace minulou středu Donald Trump zrušil vyhlášku přijatou v rámci svého předchůdce Baracka Obamy, podle něhož má vláda před 1. květnem každého roku hlásit počet civilních obětí. Německý denk  Frankfurter Allgemeine napsal, že důvod zrušení nebyl uveden.


List poznamenal, že vláda USA v loňském roce zprávu ve lhůtě nevydala. Přitom se zdůrazňuje, že Pentagon je povinen každoročně podávat Kongresu zprávu o civilních ztrátách.
 
Publikace připomněla, že momentálně americké letectvo působí v Sýrii a v Afghánistánu, stejně jako v Jemenu a Pákistánu.

Německý list sice poznamenal, že důvody pro zrušení oznamování civilních obětí Trumpova vláda neuvedla, ale každý si může domyslet, že "maják západní demokracie" provádějící "humanitární bombardování" a "přesné zásahy", hlídající dodržování "hodnot atlantické civilizace", se nebude vystavovat nechutnému a krví zastříkanému zrcadlu reality.

(kou, prvnizpravy.cz, faz.net, foto: arch.)