Svátek má: Ingrid

Zprávy

Velikost textu:

FBI nenalezla v korespondenci Bidena ml. žádné spojení s Ruskem!

FBI nenalezla v korespondenci Bidena ml. žádné spojení s Ruskem!

FBI, která má s jeho e-maily notebook syna amerického kandidáta na prezidenta Joe Bidena, je přesvědčena, že korespondence není součástí „ruské dezinformační kampaně“.

Hunter Biden a Joe Biden
21. října 2020 - 11:06

Uvedla to televize Fox News s odvoláním na své zdroje.

Skandál velkého rozměru, který se týká kandidáta na funkci prezidenta USA, se demokraté snaží bagatelizovat tvrzením, že se jedná o akci "ruské dezinformační kampaně". Toto tvrzení však získává značné trhliny.

Dříve se uvádělo, že FBI vyšetřuje možné zapojení zahraničních zpravodajských služeb do e-mailů, které údajně vedl Hunter Biden, syn Josepha Bidena.

„FBI má notebook s e-maily od Huntera Bidena a FBI souhlasí s hodnocením ředitele národní zpravodajské služby (Johna) Ratcliffeho, že e-maily nebyly součástí ruské dezinformační kampaně,“ uvedl kanál ve svém prohlášení.

Šéf americké národní zpravodajské služby John Ratcliffe dříve uvedl, že zveřejnění e-mailů syna demokratického kandidáta na prezidenta Joe Bidena nemá nic společného s Ruskem. Ratcliffe, když komentoval slova šéfa zpravodajského výboru Adama Schiffa, že zveřejnění „odhalení“ o Joeovi Bidenovi a jeho synovi je pokusem ruských úřadů vést dezinformační kampaň, řekl: „To prostě není pravda.“


Minulý týden zveřejnil New York Post sérii materiálů založených na korespondenci údajně nalezené na notebooku Huntera Bidena, který byl nalezen v opravně v Delaware. Médiím předával elektronické materiály Trumpův právník Rudy Giuliani. V e-mailu zveřejněném v novinách, který byl údajně zaslán Vadimem Požarským, poradcem vedení ukrajinské energetické společnosti Burisma, Bidenu mladšímu děkuje za setkání s Bidenem st. V dalším dopise Požarskij žádá Bidena mladšího, aby přemýšlel o tom, jak může „využít svůj vliv“ a pomoci společnosti. Tato odhalení jsou v rozporu s tvrzeními Joe Bidena, že neměl nic společného s prací jeho syna v Burisma.

Uniklá korespondence byla uložena v notebooku, který byl objeven v jedné z opraven v Delaware. Majitel dílny vytvořil kopii svého pevného disku, kterou dostal Rudy Giuliani, bývalý starosta New Yorku a osobní právník amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Bylo oznámeno, že FBI již zabavila notebook a pevný disk na příkaz velké poroty.

Hunter Biden pracoval jako poradce vedení Burisma a vydělával až 50 000 dolarů měsíčně. Trumpovi příznivci mají podezření, že Biden mladší využil svého otce k lobbování. Kromě toho obviňují Bidena staršího z vyvíjení tlaku na ukrajinské orgány, aby propustily generálního prokurátora Viktora Šokina, který vyšetřoval Burisma. Joe Biden to všechno popírá. Demokraté označili pak publikaci za kampaň v Kremlu.

(kou, prvnizpravy.cz, foxnews.com, foto: youtube)