Svátek má: Jitka

Zprávy

Velikost textu:

Figaro: Francie již dávno ztratila kontrolu nad migrační politikou

Figaro: Francie již dávno ztratila kontrolu nad migrační politikou

Kvůli příliš velkorysé migrační politice jsou hlavními příjemci sociální pomoci ve Francii cizinci, napsal publicista Le Figaro Éric Zemmour.

Po masakru v Nice
31. října 2020 - 10:10

Podle autora země již dlouho přestala kontrolovat toky migrantů přicházejících do země a dává právo na život ve Francii každému, kdo o to požádá. Výsledkem je, že Francouzi jsou na straně poražených a je jim odepřeno právo na obranu své bezpečnosti a identity, uvedl novinář.

„Francie se díky své velkorysosti vždycky stává hlupákem“ - tato fráze Chateaubriana, podle novináře Le Figaro Erica Zemmoura, mu nemohla nepřijít na mysl, když uvažoval o „kriminální cestě“ islamisty, který sťal učitele v Conflans-Saint-Honorine. Jak autor připomíná, mladému žadateli o azyl bylo francouzské orgány původně odepřeno z údajného pronásledování, ale prostřednictvím odvolání právníků „velkoryse placených Francouzskou republikou“ u Národního azylového soudu mu bylo uděleno desetileté povolení k pobytu. „V každém případě, protože nedeportujeme téměř nikoho, komu byl odepřen azyl, nebylo třeba se obávat," poznamenal autor.


Lze si představit, co od té doby pršelo na hlavy rodinných příslušníků mladého migranta, tvrdí novinář: sociální platby, příspěvky na bydlení, přednostní podmínky pro získání sociálního bydlení, bezplatné cestování ve veřejné dopravě, učební pomůcky.

„Francouzský stroj sociální pomoci má vášeň pro cizince obecně a zejména pro žadatele o azyl,“ uvedl Zemmour. Zároveň jsou jí nezletilí nejdražší - nezáleží na tom, zda skuteční nebo falešní. Studie soudce Charlese Pratse zjistila, že 43% příjemců rodinných a bytových příspěvků ve Francii se narodilo v zahraničí. Podle kontrolního úřadu se 50% příjemců důchodů ve Francii narodilo také v zahraničí.

Podle Zemmoura Francie již dávno přestala samostatně spravovat svou migrační politiku a přenesla ji na samotné migranty: děti, příbuzné, manželky, manžely, bratrance, studenty, žadatele o azyl - seznam těch, které Francie přijímá, je nekonečný. Jak novinář zdůraznil, stávají se „bezedným rezervoárem práce pro „ vítěze globalizace“, kteří žijí v metropolitních oblastech a mají k dispozici obchodníky, chůvy, kuchaře, taxikáře a dokonce i dodavatele drog.

Podle názoru autora se však otázka postojů k migraci stala politickou, téměř filozofickou: „Francouzský univerzalismus, dědic křesťanství a zdravého rozumu, Pascala a Descarta, se zbláznil: popírá jakoukoli identitu, jakékoli kořeny: od nynějška není člověk ničím jiným než odtržená od země bytost, jednoduchý homo economicus bez kořenů a kultury. “V této logice se každý může stát Francouzem a má právo žít ve Francii a každý, kdo je proti, je rasistický a islamofobní.

„Sentimentalismus a filantropie se spojily, aby zničily Francii," poukázal Zemmour. „Náboženství lidských práv“ se obrací proti právům francouzského lidu na zachování bezpečnosti a ochranu jejich identity a civilizace. Vláda zákona se obrací proti právům státu. Svrchovanost Evropy, tak drahá Emmanuelovi Macronovi, je proti svrchovanosti Francie. „Pokaždé v historii naší země, když se vkládají city do politiky, ztrácí svou svobodu, svrchovanost. I svoji duši,“ uzavřel pozorovatel.

(kou, prvnizpravy.cz, lefigaro.fr, foto: arch.)