Svátek má: Valdemar

Zprávy

Velikost textu:

Focus: Podezření, že muži v politice zmutovali na slabší pohlaví!

Focus: Podezření, že muži v politice zmutovali na slabší pohlaví!

Ursula von der Leyenová se právě stala novým předsedkyní Evropské komise, Angela Merkelová zůstává kancléřkou Německa a nyní Annegret Kramp-Karrenbauerová získala post ministra obrany, aniž by odmítla předsednictví CDU, napsal Focus Online.

Karrenbauerová, Merkelová a von der Leyenová
20. července 2019 - 10:15

Vedoucí místa v Evropě jsou v rukou žen. Německý novinář Gabor Steingart vznesl podezření, zda muži v politice nezmutovali na slabší pohlaví.

Němečtí křesťanští demokraté dostali dopis, v němž předseda CDU Annegret Kramp-Karrenbauerová ujistila své stranické kolegy, že se vyrovná se zvýšenými povinnostmi v souvislosti s jejím jmenováním ministrem obrany země, uvedl německým novinář Gabor Steingart pro Focus Online.

Z jeho pohledu je Kramp-Karrenbauerá přesvědčena o tom, že 180 tisíc vojáků Německa nebude po dlouhou dobu problémem a pevně se drží své židle v ústředí CDU. Krump-Karrenbauerová oznámila členům své strany, že hodlá spojit vedení CDU a německé armády. Podle autora článku se domluvila s kancléřkou Angelou Merkelovou a rozhodla se ignorovat zvěsti, že by tato dvě místa měla být rozdělena mezi dva lidi.

Toto sebevědomí dává nový pohled na ženskou sílu, napsal německý novinář. Vedoucí pozice v Evropě jsou nyní v rukou žen: vedou Evropskou komisi, Evropskou centrální banku, nejvýznamnější evropské ekonomiky a také největší armádu v Evropě. Ukazuje se, že výzva k rovnosti mezi muži a ženami nebyla poptávkou, ale návrhem na příměří, zjistil „překvapeně“ Gabor Steingart. Vedoucí pozice v Německu jsou obsazeny von der Leyenovou, Kramp-Karrenbauerou a Merkelovou. „Znamená to, že muži v politice mutují na slabší pohlaví?“ zeptal se Focus Online.


Kde je mužská rezerva na vedoucí pozice v Německu? Kdo je z kohorty premiérů schopen stát se kancléřem? Kdo nyní podporuje alianci CDU/CSU - Armin Laschet nebo Friedrich Merz? Znejistělý autor tohoto článku v této souvislosti hovořil s vedoucím výzkumného ústavu Forsa Manfredem Güllnerem, který se k této situaci vyjádřil takto: „Krump-Karrenbauerová začala s velkým souhlasem. Pak došlo k propadu. A většina, včetně členů CDU, říká: ne, my už nevěříme, že může být kancléřkou. Změna v kabinetu ji dává druhou šanci.“

Podle Güllnera, Armin Laschet více než kdokoliv jiný v CDU/CSU, ztělesňuje očekávání lidí k dosažení konsensu. Občané Německa se zaměřují na dohodu a jednomyslnost ve společnosti a nemohou neustále žít v konfliktní situaci, říká ředitel výzkumného ústavu. Na druhé straně, na pravém křídle stranického spektra, má Friedrich Merz vysoké hodnocení. „Ale když slibuje, že straně vrátí polovinu voličů AfD, je to nesmysl. Snažit podlézat jejich názoru je zbytečné, tito lidé se nevrátí,“ řekl Güllner.

Hlavní problém modernity vidí ve skutečnosti, že se němečtí politici posunuli doprava, jiní do levého tábora a zanechali ve středu vakuum. V důsledku toho, lidé usilující o všeobecnou dohodu a pragmatismus, se cítí opuštění, zdůraznil šéf výzkumného ústavu. Nicméně vznesená otázka oné mutace nebyla zodpovězena.

(kou, prvnizpravy.cz, focus.de, foto: arch.)