Svátek má: Jaromír

Zprávy

Velikost textu:

Fox: „Komise pro pravdu a usmíření“ má soudit příznivce Trumpa!

Fox: „Komise pro pravdu a usmíření“ má soudit příznivce Trumpa!

Členové americké demokratické strany oznámili, že ve USA by měla být vytvořena „Komise pravdy a usmíření“, která po nadcházejících volbách posoudí aktivity spolupracovníků Donalda Trumpa.

Ilustrační foto
22. října 2020 - 04:20

Jak řekl publicista JD Vance v rozhovoru pro Fox News, taková komise ve skutečnosti nebude mít nic společného ani s „pravdou“, ani se „smířením“, protože jejím skutečným cílem je „pomstít se“ republikánům za porážku v roce 2016.

Jelikož každý den v tomto roce byl další stránkou z románu George Orwella - nemůžu uvěřit, že je to realita, ale bohužel, je - někteří demokraté nyní požadují vytvoření „komise pro pravdu a usmíření“, která by po volbách soudila nebo hodnotila příznivce Trumpa. Komise pro pravdu a usmíření, uvedl komentátor Fox Tucker Carlson.

Například tento víkend bývalý Obamův poradce Robert Reich, ministr práce pod vedením Billa Clintona, napsal, že "Komise pro pravdu a usmíření", cituji, „pojmenuje každého úředníka, politika, výkonného ředitele společnosti a mediálního magnáta, jehož chamtivost a zbabělost umožnila tuto katastrofu". Konec citátu.

Několik moderátorů MSNBC navrhlo totéž, například Chris Hayes. V červenci další činitel MSNBC odhalil, k čemu by se komise měla podobat.

Ali Welshi, moderátor MSNBC: "Dovolte mi uvést příklad Jihoafrické komise pro pravdu a usmíření. To je dobrý příklad, protože apartheid trval dlouho. Ve skutečnosti se lidé před touto komisí představili a přiznávali ... řekli pravdu. Řekli: „Udělal jsem to a to.“ A tak se zrodil koncept usmíření. Protože byli schopni přiznat, co dělají špatně. Tady v Americe máme jiný problém. A mnozí řeknou: „Nevytvořil jsem tento problém.“ Možná jsou to jejich předkové, nebo se sami nedávno přistěhovali, ale může za to někdo jiný. Jak přesvědčit lidi, že nemusí být vinni, aby mohli nést odpovědnost za vyřešení problému?“

Je pro vás Jižní Afrika vzorkem? Vážně? Mimochodem, nejde o rétorickou otázku nebo demagogii. Znáš někoho, kdo tam žije? Bez ohledu na rasu. Jak je to v této zemi teď? Vážně! Toto je pro ně model, pokračoval rozčíleně Carlson.


No což... JD Vance je autorem knihy Elegy about the Hillbilly. V našem programu je vždy vítaným hostem. Rád tě vidím, JD. Podle mého názoru je celá současná situace prostoupena ironií, a to i proto, že mnoho lidí - nebo mnoho voličů s vysokou úrovní příjmů - si přeje, aby tento chaos skončil, aby se vše nějak uklidnilo a opravdu chtělo skutečné usmíření. Což je dobré, a proto hlasují pro Bidena v naději, že jim to dá. Avšak výzvy jeho příznivců k vytvoření „komise pravdy a usmíření“ nejsou podle mého názoru příliš podobné prvnímu kroku k tomuto samotnému usmíření, poznamenal Carlson.

James David Vance, autor knihy Elegy About a Hillbilly: "Ne, Tuckere, nejsou. Jak jste řekl, toto vše se zdálo být skutečně vytaženo z románu George Orwella - koneckonců, nikdo nebude vystupovat proti pravdě a usmíření, ale „komise pravdy a usmíření“ nebude zajímat ani pravda, ani smíření, jejím cílem bude odplata.

Z mého pohledu je na této myšlence ta nejsmyslnější věc - když neříkám, že ta myšlenka sama o sobě je prostě hrozná - je to, že to je hrozné kňučení. Není to ono? Tito chlapci prohráli volby v roce 2016 a jsou kvůli tomu velmi nespokojeni - dobře, chápu, porážka ve volbách a to by se mi nelíbilo - ale místo toho, aby se pokusili vyhrát další volby a pokračovat v demokratické politice ve Spojených státech, chtějí se vrátit a všechny potrestat. A tady mě napadá: hoši, proč se chováte jako malé děti a mluvíte o takových věcech? Volby za dva týdny - přemýšlejte o nich, a ne o tom, jak potrestat lidi, kteří hlasovali ne tak, jak jste chtěli!“

Tucker Carlson: "U nás se nic takového nikdy nestalo. Období rekonstrukce se samozřejmě ukázalo být obzvláště obtížné pro obyvatele jižních zemí, kteří prohráli občanskou válku, ale například jsme nikdy z něčeho neobvinili bývalého prezidenta - to se u nás prostě nepřijímá. Ptám se proto sám sebe - jsou tato tvrzení pokusem namíchat něco podle vzorce, podle kterého se Amerika buduje?"

J. D. Vance: "Zdá se mi, že jsou takovým pokusem. Nejvíc mě tady trápí, jak takové myšlenky dopadnou na lidí, kteří pracovali v Trumpově administrativě - tedy u lidí, kteří nyní hledají práci v soukromém sektoru, a kvůli tomu všemu ji už nebudou moci najít - ale to, podle mého názoru je to varování pro budoucnost buď pro druhou Trumpovu administrativu, nebo jiného republikánského prezidenta, který se ujme kormidla později. Zpráva ve skutečnosti zní: „Budete potrestáni za to, že se budete snažit realizovat své ideály a zásady ve vládních aktivitách.“

Jak sami velmi dobře víte, je nemožné vládnout zemi rukama jedné osoby - prezident je samozřejmě nejdůležitější postavou, ale je také zapotřebí lidí, kteří budou řídit ministerstva a pracovat v Bílém domě. A pokud nyní skutečně uslyšíme varování: „Pokud pracujete v administrativě osoby, která má podobné hodnoty, dostaneme vás“, pak bude pro republikány v budoucnu těžké získat lidi na vládní pozice. Upřímně proto věřím, že se jedná o velmi hrozivou hrozbu, která bude nad americkou politikou viset jako závoj několik příštích týdnů. Doufejme, že to nebude trvat déle - nicméně, když otevřete Pandořinu skříňku, je to nadlouho.“

(kou, prvnizpravy.cz, foxnews, foto: repro foxnews)