Svátek má: Kamil

Zprávy

Velikost textu:

Fox News: Biden mluví o demokracii, ale fakticky buduje oligarchii

Fox News: Biden mluví o demokracii, ale fakticky buduje oligarchii

Ve svém projevu o svém zvolení za prezidenta USA voliteli v pondělí Joe Biden hovořil hodně o návratu Ameriky k demokratickým normám.

Bill Gates, zakladatel Microsoftu
16. prosince 2020 - 04:20

Ale „demokracie“ podle jeho názoru neznamená vládu lidí, ale diktaturu oligarchie, zdůraznil komentátor televize Fox News. Televize patří k nemnoha mediálním podporovatelům Donalda Trumpa a Biden včetně demokratů jsou pravidelným terčem její tvrdé kritiky a ironie.

Podle něj za vlády Bidena v zemi bude všechno řídit mocná banda miliardářů, s jejichž prostředky byla zajištěna jeho volba.

Pokud sledujete novinky, pravděpodobně chcete vzdát hold nezávislému publicistovi MSNBC, který napsal dřívější projev Joe Bidena (u příležitosti jeho zvolení za prezidenta kolegiem volitelů – pozn. red.) - pokud jste nevěděli, co se děje a v jakém kontextu, můžete z této řeči snadno převzít myšlenku, že život se nyní zlepší: Velká oranžová nouze konečně skončila, je znovu rok 1996 a my můžeme lehce dýchat. Naše demokratické normy se nyní vrátí - budou vyňaty z ruské „dlouhé krabice“. Poslední volby byly vítězstvím nás všech, protože, cituji, „v tomto boji o duši Ameriky“, jak nám právě vysvětlil Joe Biden, „zvítězila demokracie“. Toto hlasování nebylo v žádném případě cvičením propagace stranické linie a rozhodně nebylo „ukradeno“ - bylo pro vás osobně triumfem.

V Americe napsal Bidenův autor projevu, že politici moc neuchopí, lidé je jí obdarují. Děkuji vám za tuto lekci společenských věd, pane Bidene, poznamenal ironicky komentátor.


Takže, Joe Biden vám chce říct: zúčastnil se prezidentského závodu třikrát vůbec ne proto, že touží po moci, vůbec ne proto, aby obohatil své bezcenné příbuzné, a už vůbec ne kvůli obrovské díře v jeho duš, kterou mohou zaplnit jen lichotky od cizích lidí. Ne, ne, kandidoval, protože mu na vás velmi záleží. Joe Biden má každopádně otcovský obraz, může být dokonce nazýván otcem této země. Samozřejmě, v tomto případě se Kamalla Harrisová stane trvalou americkou nevlastní matkou a takový titul už nezní tak uklidňující, no, Bůh mu žehnej - podrobnosti teď nejsou důležité. Co je opravdu důležité, říká vám Joe Biden, je to, že máme demokracii a vždy byla a vždy bude. A tím, že si s volbou Bidena a spolu s ním i podzemní skupinou miliardářů, kteří ovládají každý jeho krok, se tato země stala ještě demokratičtější - samozřejmě s malým písmenem, s tím Demokratická strana nemá nic společného.

Takové projevy jsou samozřejmě povzbudivé, jinak ale mají někteří z nás jiné dojmy, nedemokratické. Například jen před pár dny Bill Gates oznámil, že lockdowny, které nyní musíme přežít, budou muset být udržovány po velmi dlouhou dobu. Vezměte prosím na vědomí: Bill Gates není epidemiolog ani vědec. Bill Gates je 65letý důchodce ze Seattlu, který kdysi vyráběl průměrný software pro kancelářské počítače. Teprve nyní je miliardářem, a proto získal právo určovat politiku federálních úřadů v oblasti zdravotní péče, a to stejným způsobem, jakým si bývalý podnikatel ze zajišťovacích fondů Tom Steyer vysloužil právo říkat vám, jak se máte mít dojmyt o počasí, 78letý Mike Bloomberg - rozhoduje, jaké ruční palné zbraně máte povoleno kupovat, a George Soros si vybral, kdo bude státním zástupcem ve vašem soudu, Tim Cook, který řídí naši obchodní politiku, a Mark Zuckerberg z Facebooku, aby udržel otevřené americké hranice jen proto, že se mu to líbí lépe, ale o tom mlčí, protože hlavní publikaci ve Washingtonu vlastní jeho přítel, další miliardář Jeff Bezos, který si brzy také může koupit CNN.

To je druh demokracie, kterou měl Joe Biden ve svém projevu na mysli - tu vede 11 miliardářských levičáků, kteří sponzorovali jeho kampaň. Toto je demokracie v čínském stylu, kterou Biden a jeho soudruzi tolik obdivují. Tak si na to zvykněte, Amerika - nyní máme novou demokracii, dodal komentátor Fox News.

(kou, prvnizpravy.cz, foxnews.com, foto: arch.)