Svátek má: Ludvík

Zprávy

Velikost textu:

Fox News: Miliardáři se snaží koupit volební vítězství pro Joe Bidena

Fox News: Miliardáři se snaží koupit volební vítězství pro Joe Bidena

Američtí miliardáři aktivně pomáhají Trumpovu rivalovi ve volební kampani, uvádí Fox News. Jak poznamenává televizní kanál, elita Silicon Valley a Wall Street věnovala miliony Joe Bidenovi a podnikatel Michael Bloomberg pro něj dokonce „skupuje“ voliče.

Ilustrační foto
24. září 2020 - 07:20

Díky „úžasné“ americké ekonomice je malá skupina lidí v historii lidstva bohatší než kdokoli jiný. Najednou mají tito lidé kontrolu nad vším, včetně voleb. Podkopávají americký politický systém mnohem drzeji a mnohem efektivněji, než ten Vladimir Putin o tom mohl snit! Skutečnou hrozbou pro demokracii je americká třída miliardářů. Když o tom přemýšlíte, je to zřejmé. Proto máte zakázáno o tom přemýšlet. Twitter vám to nedovolí! Demokraté to nikdy nezmínili.

Není to tak dávno, co nás Joe Biden poučoval, že peníze by měly být z politiky odstraněny. Pamatujete si? V loňském roce Bernie Sanders a Elizabeth Warrenová osočovali Michaela Bloomberga, když se pokoušel koupit demokratickou nominaci. To jsou okamžiky, pro které jste zapomněli.

Bernie Sanders, americký senátor: „Zásadním problémem v této zemi je moc třídy miliardářů nad ekonomickým a politickým životem země.“

Elizabeth Warrenová, americká senátorka: „Nemyslím si, že by možnost zvolit si svého prezidenta měl mít nějaký miliardář. A nemyslím si, že by prezidenta měli dělat lidé, kteří se přátelí s miliardáři, aby financovali jejich volební kampaň.“

Bernie Sanders: „Jedna osoba, jeden hlas. Ne miliardáři kupující volby".

Elizabeth Warrenová: „Máme miliardáře, kteří si myslí, že si mohou jednoduše koupit volby. Dobrým příkladem je Michael Bloomberg ".

Michael Bloomberg se zavázal, že utratí přes 100 milionů dolarů, aby se stal prezidentem Joe Biden. Jedna osoba utratí 100 milionů dolarů v jedné prezidentské volbě! Ale to není vše, co dělá Michael Bloomberg. Také utrácí desítky milionů dolarů za volbu demokratů do Sněmovny reprezentantů.

A dnes jsme se dozvěděli, že Bloomberg dal 16 milionů dolarů na zaplacení soudních pokut 32.000 hispánských a afroamerických voličů usvědčených ze závažných zločinů na Floridě. Zjevně byli vybráni na základě rasy. Proč to dělá? Bloombergův poradce se právě nahlas přiznal a cituji: „To okamžitě aktivuje desítky tisíc voličů, kteří mají sklon hlasovat pro Joe Bidena.“ Cynické? Strašidelné? Ano.

V minulosti demokraté předstírali, že jim na demokracii záleží. Znovu vás odkazujeme na loňskou debatu během primárních voleb.

„Nemám čas mluvit s milionáři a miliardáři," říká Biden Ale ve skutečnosti z toho nyní sestává celá prezidentská kampaň Joe Bidena. Naplánované rozhovory s milionáři a miliardáři. Z tuctu lidí, kteří poskytli maximální legální dar do Biden Victory Fund, 620 000 $, je nutný šek, polovina byla ze Silicon Valley. Mnoho z těchto jmen je vám známých. Jedná se o miliardáře, jako je spoluzakladatel Facebooku Dustin Moskowitz, zakladatel Zyngy Mark Pincus, vdova Steva Jobse Lauren Powell-Jobs.Je zajímavé, že všichni tito lidé jsou bílí. Je také zřejmé, že jsou velmi privilegovaní. Ale tady je ta směšná realita: Z nějakého důvodu u jejich domovů nejsou  protestující BLM, kteří by je obviňovali z „bílé výsady“. Proč je to tak? Protože na rozdíl od pracovitých policistů nebo vašeho dítěte ze třetího ročníku, kterému přednáší o bílém šovinismu a privilegovaných osobách, tito lidé financují Demokratickou stranu, takže mají imunitu. Rozumíte tomu, jak to funguje? Křičí na vás, ponižují vás, možná vás vyhodí z práce, váš syn si nemůže najít práci, protože má špatnou barvu pleti, ale miliardáři jsou z toho všeho osvobozeni. Všichni jsou hrdinové! Nejsou privilegovaní, jsou to hrdinové

„ Skutečně vnímám tuto kampaň jako zápas Scranton vs. Park Avenue. Mluvím vážně,“ říká Joe Biden.

Joe Biden to myslí vážně. Jinými slovy, lže. Zkontrolovali jsme čísla. Volební tým Joe Bidena získal od rezidentních dárců více než milion dolarů - uhodli jste správně! - na Park Avenue. Pro srovnání, Trumpovo sídlo získalo ve stejné oblasti pouze 127 000 USD. Přibližně desetkrát méně. Mimochodem, pokud vás zajímá, dary Bidenovi od obyvatel Scrantonu jsou neporovnatelně nižší.

Dokonce i The Washington Post musel nakonec přiznat, o co jde. Citace: „Zatímco Biden veřejně odhaluje zneužívání Wall Street a slibuje, že je bude omezovat, Bidenovi poradci soukromě ujišťují šéfy odvětví, že se na tento problém při nástupu do úřadu nebude Biden zaměřovat.“ Konec nabídky.

Jeden investiční bankéř uvedl, že Bidenův štáb, cituji, „v podstatě řekl:„ Podívej, toto je jen cvičení, které potěší příznivce Warrenové, a neber to tak vážně. “

Rovněž bychom se neměli hlouběji zabývat slibem Joe Bidena, že si nebude půjčovat peníze od lobbistů nebo podnikových politických akčních výborů. Ukázalo se, že pokud se dá věřit zprávám o darování, je to také lež! Jeden z nejlepších poradců společnosti Biden, muž jménem Steve Richetti, je ve skutečnosti dlouholetým lobbistou za farmaceutický průmysl.

„Lobbisté nejsou špatní lidé. Zvláštní zájmové skupiny nejsou špatní lidé. Ale víš co? Korumpují. Ti, kdo od nich přijímají peníze, nejsou špatní lidé. Ale to je lidská přirozenost. Ty, Lynne, jdi a seber pro mě 250 tisíc dolarů, všechno je legální, a potom mi po svém zvolení zavoláš a řekneš: „Joe, rád bych s tebou o něčem mluvil.“ Nepodplatil jsi mě, ale je to lidská přirozenost, pomohl jsi mi. Řeknu: „Jasně, Lynne, no tak.“

Tak to byl ten starý Joe Biden. Přímější přiznání politické korupce nikdy neuvidíte na kameru. Možná Twitter někdy poskytne toto video s varováním.

(rp,prvnizpravy.cz,foxnews,foto:arch.)