Svátek má: Zdeněk

Zprávy

Velikost textu:

Fox News: Příčinou impeachmentu je nesouhlas s protiruskou politikou!

Fox News: Příčinou impeachmentu je nesouhlas s protiruskou politikou!

Svědci v případě obžaloby Donalda Trumpa jsou zuřivými odpůrci Ruska, čímž je i nadiktován jejich postoj k telefonnímu rozhovoru mezi prezidenty Spojených států a Ukrajiny, uvedl komentátor Fox News Tucker Carlson.

Ilustrační foto
5. listopadu 2019 - 10:15

Američtí voliči podle něj opakovaně podporovali myšlenku sblížení s Ruskem, ale byrokraté ve Washingtonu to nemohou dovolit.

Ve skutečnosti je to čistá politika. Za vyšetřovacím řízením neexistuje žádný skutečný zločin. Hlavním trestným činem prezidenta je zřejmě to, že nesouhlasí s politikou stanovenou byrokratickým aparátem ve Washingtonu. Jak to víme? Ano, oni to ve skutečnosti přiznali, uvedl komentátor.

Během posledních dvou týdnů Sněmovna reprezentantů vyslechla svědectví diplomata jménem Bill Taylor a poté podplukovníka armády Alexandra Windmana. Bylo nám řečeno, že jejich prohlášení potopí prezidenta Trumpa. Možná. Co říkali?

Pro začátek Taylor i Windman jsou zuřivými jestřábi, pokud jde o Rusko. Oba svědčili o tom, že chtějí obrovskou americkou pomoc Ukrajině, protože se snaží oslabit Rusko. Oba zdůraznili, že nechtějí ve Spojených státech žádné spory ohledně této politiky. Řekli to nahlas!

Windman ve svém projevu řekl, že byl proti telefonnímu rozhovoru prezidenta Trumpa s ukrajinským prezidentem – a z tohoto důvodu cituji: „Zjistil jsem, že pokud by Ukrajina provedla vyšetřování Bidena a „Burismy“, pravděpodobně by to bylo interpretovány jako stranická hra, díky níž by Ukrajina bezpochyby ztratila podporu obou stran (republikánů a demokratů), kterou dosud měla.“ Konec citátu Rozumí se, že je to nepřijatelné („Burisma“ je ropná společnost na Ukrajině, v níž syn Joe Bidena vedl podivné obchody – pozn. red.).

Taylor učinil téměř úplně stejné prohlášení. Tady je, cituji: „K obnovení nezávislosti Ukrajiny musí Rusko opustit Ukrajinu. Dosud to byl - a měl by zůstat - dvoustranický cíl zahraniční politiky Spojených států.“ Konec citátu.


Jinými slovy, ve Washingtonu mohou být dvě strany, ale k Ukrajině je zde povolen pouze jeden názor.Ale to Trump nesdílí. Jeho telefonní hovor byl nepřijatelný, protože mohl zabránit Americe v automatickém - a bezmyšlenkovitém - utrácení miliard dolarů na letitou na podporu země, kterou většina Američanů, dokonce ani s pistolí u hlavy, nemohla najít na světě.

V této situaci je však jeden problém: voliči nesouhlasí. To víme, protože prezident Trump před třemi lety kandidoval do úřadu a neskrýval svůj přístup k americké zahraniční politice. Voličům řekl, že Amerika je zapojena do příliš mnoha nesmyslných válek. Kritizoval tehdejšího prezidenta Obamu za jeho špatné vztahy s Ruskem. Trumpova administrativa, slíbil, se bude snažit zlepšit vztahy s Vladimirem Putinem.

Mohlo by to někoho šokovat, ale nebyl to bezprecedentní nápad. Obama slíbil něco podobného při volbách roku 2012. Veřejnost to tehdy podporovala. Vyhrál. Ale tentýž nápad není ve Washingtonu jen nepopulární. Vládnoucí třída ho považuje za nezákonný, zdůraznil Carlson.

Bývalý šéf CIA John Brennan to na Twitteru uvedl takto: „Stejně jako dříve, v době, kdy byla země v nebezpečí, spoléháme na naše vojáky, diplomaty, pracovníky rozvědky, bezpečnostní orgány a na další odvážné vlastence při ochraně našich práv, svobody a demokracie. Ať je síla a odhodlání neopustí navzdory překážkám zkorumpované politiky.“ Konec citátu.

„Řízení? Nevolení byrokrati hájí ... demokracii! A zvolení funkcionáři podkopávají demokracii. Ve světě Johna Brennana, doslova jako v Orwellově dystopii, jsou nejbližší a nejstrašnější hrozbou pro tuto republiku – voliči!“ konstatoval komentátor Fox News.

(kou, prvnizpravy.cz, foxnews, foto: repro foxnews)