Svátek má: Arnošt

Zprávy

Velikost textu:

Fox News: To nebyl poradce, ale had, kterého si vzal Trump do Bílého domu

Fox News: To nebyl poradce, ale had, kterého si vzal Trump do Bílého domu

Bývalý poradce pro národní bezpečnost John Bolton „šokoval“ mnoho lidí ve Washingtonu když ve své knize napsal, že Donald Trump spojil vojenskou pomoc Ukrajině s vyšetřováním syna Joe Bidena.

Komentátor Tucker Carlson v pořadu Boltonova zrada
29. ledna 2020 - 07:20

Podle Fox News by však nikdo neměl být překvapen: Bolton nikdy nebyl loajální k prezidentovi, pracoval pro Bílý dům tak, aby rozpoutal válku s Íránem a když se to nepodařilo, tak zasáhl Trumpa do zad.

Nezapomeňte na volební kampaň v roce 2016. Donald Trump citoval báseň o ženě, která do svého domu vzala umírajícího hada a vyšla ven. Had se vzpamatoval - a okamžitě spěchal za ženou a kousl ji. Když umírala, žena se zeptala hada: „Proč jsi to udělal?“ „Protože jsem had,“ byla odpověď, „my to děláme."

To vše nám nějak připomíná Johna Boltona, bývalého poradce pro Národní bezpečnost. Republikáni  ve Washingtonu jsou šokováni zprávou, co Bolton prozradil na svého bývalého šéfa Donalda Trumpa. Ale proč byli šokováni? Vždyť John Bolton vždycky takhle fungoval.

The New York Times informovaly, že Boltonova nová kniha má demokratům pomoci ospravedlnit obžalobu proti Trumpovi. Bolton obviňuje prezidenta ze zpoždění vojenské pomoci Ukrajině, a vyvinul lak tlak na ukrajinskou vládu, aby zahájila vyšetřování Huntera Bidena.  

Opět platí, že lidé ve Washingtonu vypadají, jako by tím byli ohromeni. Nebo tvrdí, že jsou ohromeni. Pokud se Boltonovi nelíbil Trump, tak proč se připojil k administrativě, diví se? Odpověď je jednoduchá: Bolton chtěl válku s Íránem. Vždycky chtěl válku s Íránem. Je tím posedlý. Nebezpečně fantazíroval o změně íránského režimu, dlouho předtím, než se stal poradcem pro Národní bezpečnost.

Bývalý poradce prezidenta Spojených států pro národní bezpečnost John Bolton říká: "Po více než deset let, jsem říkal, že oficiální politikou Spojených států amerických by mělo být svržení  teokratického režimu v Teheránu ...

Ale Írán nebyl jediným Boltonovým cílem: chtěl také více války v Sýrii a také válku ve Venezuele. Chtěl, aby válka v Afghánistánu pokračovala, dokud nebudou vaše vnoučata tak stará, že přestanou být způsobilá k vojenské službě.


A samozřejmě, jako všichni neokonzervativci, chtěl válku s Ruskem! Hodně války! V roce 2016 označil Bolton Rusko za jednu z hlavních hrozeb pro Ameriku. Dovedete si to představit? Nakonec ne Čína!

Pro Boltona byl každý konflikt „zkouškou amerického odhodlání“ a schopností využít ohromnou převahu ve vojenské moci. Možná proto, že sám nikdy nesloužil v ozbrojených silách, Bolton upřímně a vášnivě miloval válku. Nakonec to samozřejmě neprosadil: Trump ho opakovaně zastavil na okraji konfliktu.

Nakonec Bolton odešel a zaslouženě ponížen. Boltonova rezignace byla jedním z nejlepších okamžiků prezidentova prvního funkčního období. Pro normální lidi všude to byl svátek. Ale ne pro americká zpravodajská studia.

Média byla zarmoucena odchodem Johna Boltona. Milují válku. Když je válka, taki mohou ukázat jak se řídí tanky a mluví o zbraňových systémech. A proto se zamilovali do Johna Boltona. Jaký by to byl hrdina!

Ve skutečnosti vše, co Bolton pomohl zachovat za posledních 20 let, je cena akcií americké vojenské a průmyslové společnosti Raytheon. Tam uspěl! Mnoho nesmyslných konfliktů, které propaguje, nejsou nápady konzervatistů, právě naopak. Z velké části kvůli nesmyslným konfliktům americká střední třída umírá. Zdá se vám to zřejmé, ale není to tak zřejmé: Ve Washingtonu jsou kontraproduktivní války považovány za ctnosti, ne naopak.

(rp,prvnizpravy.cz,foxnews,foto:arch.)