Svátek má: Julius

Zprávy

Velikost textu:

France 24: „Počítadlo smrti“ v New Yorku - stupeň neschopnosti Trumpa

France 24: „Počítadlo smrti“ v New Yorku - stupeň neschopnosti Trumpa

Na náměstí Time Square v New Yorku byl nainstalován nový billboard nazvaný Trumpovo „počítadlo smrti“, uvedla televize France 24.

"Počítadlo smrti"
21. května 2020 - 11:06

Podle televizního kanálu ukazuje počet úmrtí na koronavirus ve Spojených státech, kterým by se dalo zabránit, kdyby nebylo nekompetentnosti prezidenta Donalda Trumpa v boji proti pandemii.

Redaktorka televize Jessica le Masurier uvedl: "Jsem na téměř prázdném náměstí Times Square, kde nainstalovali nový billboard. Nic nepropaguje. Je to Trumpovo „počítadlo smrti“. Na obrazovce je uveden počet úmrtí na koronavirus ve Spojených státech, o kterých se předpokládá, že jim bylo možné předejít. Tvůrce billboardu, kameraman Eugene Dzhareki, řekl, že počítadlo, které bylo založeno na americkém národním dluhu, měří prezidentovu nekompetentní cenu v lidských životech."

Počítadlo údajů je založeno na studii dvou významných epidemiologů. Podle nich by se asi 60% úmrtím na koronavirus ve Spojených státech mohlo zabránit.

Muž: Kdyby o týden dříve zavřel (zemi), zemřelo by jen asi 5,6 tisíc lidí, a kdyby o dva týdny dříve, počet by šel do stovek. Takhle. Myslím, že nyní víme, kdo nese vinu za každou umírající osobu v těchto čílech.

Žena: Tato krev je na jeho rukou. Říkám: tato krev je na jeho rukou. Ano, nemůžu se dočkat, až už budu moci ho nabarvit.

Žena 2: Dnes, když čelíme této nemoci, je vina za to, jak se situace zhoršila, bohužel z velké části na vládě. Jednala nedostatečně. Pokud se podíváte na zprávy o lidech, kteří byli upozorněni na hrozící kolaps trhů a profitovali z něj namísto ochrany svých voličů, cítím v žaludku je odporný pocit, že záleží pouze na penězích.

Muž 2: Myslím, že (úřady) odvedly skvělou práci. Zdá se mi, že Trump neměl všechny informace, a za to můžeme do určité míry obviňovat Čínu, ale se zdroji, které měl, udělal vše, co mohl. Myslím, že kvůli ekonomickému krachu mohlo zemřít více lidí, než kvůli samotnému viru.

Muž v Batmanově obleku: Nezapomeňte nosit masku. Společně porazíme koronavirus. Zatím!

Přestože je New York stále uzavřen, ohnisko nákazy se stále snižuje. Nyní může Trumpovo „počítadlo smrti“ vyrazit na turné do dalších měst ve Spojených státech, dodala bez ironie reportérka televize.

(kou, prvnizpravy.cz, france24, foto, repro france24)