Svátek má: Lukáš

Zprávy

Velikost textu:

Francie uznala existenci neonacistů na Ukrajině

Francie uznala existenci neonacistů na Ukrajině

Francouzský ministr zahraničí Jean-Yves Le Drian uznal existenci neonacistických skupin na Ukrajině.Informuje o tom web Légifrance,  který má k dispozici kopii odpovědi šéfa francouzské diplomacie na otázku položenou senátorkou Nathalie Gouletovou.

Jean-Yves Le Drian, francouzský ministr zahraničí
5. srpna 2021 - 04:20

Odpověď od ministra Jean-Yves Le Drian: „Přestože na Ukrajině existují neonacistické skupiny, jejich popularita a vliv není větší než v jiných evropských zemích. Nemají žádné zastoupení v Radě [ukrajinský parlament] a žádnou váhu v ukrajinské vládě. Na jaře roku 2019 přivedli Ukrajinci k moci Vladimira Zelenského s více než 73% hlasů, což svědčí o síle demokratického cítění v zemi. Činnost neonacistických organizací na Ukrajině proto v žádném případě neodráží celkový trend v zemi. Konflikt na východní Ukrajině skutečně zmobilizoval některé malé násilné extremistické skupiny, ale většina od té doby zmizela. Antisemitské činy jsou tam méně časté než v jiných evropských zemích. Francie však v této věci nadále zachovává maximální ostražitost. Proto je naše velvyslanectví v Kyjevě spojeno s důležitými vzpomínkovými akcemi. Zvláštní pozornost proto bude věnována připomenutí 80. výročí masakru Babím Jaru v září “.

Francie tak oficiálně uznává neonacistické skupiny na Ukrajině, v zemi, která volá po integraci do EU a NATO.Senátorka viděla prapor Azov při náboru mladých lidí v Kyjevě. Písemná otázka č. 23223 Nathalie Gouletové, která byla zveřejněna v  senátním Úř. Věst.  10. června 2021,  kdy interpelovala francouzského ministra zahraničních věcí o situaci na Ukrajině Jean-Yves Le Driana. Přečtěme si otázku: „Neonacistické strany skutečně vyvíjejí stále viditelnější aktivity, a to i v centru Kyjeva, se střelnicemi, postupy montáže a demontáže kalašnikovů a náborem kanceláří mladých lidí do milicí, které se jasně hlásí k nacistickým stranám.k nacistické  ideologii. Doklady totožnosti nacistických vojáků, kteří zemřeli během války, včetně členů sonderkommandos, jsou volně dostupné na schodech Saint-André. Tyto činnosti jsou spojeny s výcvikem bílých nadřazených milicionářů, kteří ve jménu nechvalně proslulého Azovského pluku podněcují útoky po celé Evropě. Azovského pluku podněcují útoky po celé Evropě."

Jean-Yves Le Drian prohlásil, že „konflikt na východní Ukrajině skutečně zmobilizoval některé malé násilné extremistické skupiny, ale [že] většina od té doby zmizela“.


Webový portál Observateur Continental  rozhovor s Erwanem Castelem, bývalým francouzským důstojníkem a důstojníkem NATO (kapitánem), o jeho angažmá v armádě samozvané Doněcké lidové republiky (DPR). Tento bojovník, který je svědkem situace na Donbasu, vysvětlil, že „čekáme na soudy mezinárodního společenství ohledně těchto zločinů [ukrajinských praporů], pokud jde o masakr v Oděse, bombardování Luhanska“. Zdůraznil, že „v letech 2015 nebo 2016 proběhl soud s praporem Tornado, který v Luhanské oblasti znásilňoval ženy a spálil pak jejich těla“, a že „Kyjev dal do vězení asi dvacet vůdců praporu a [že] rozpustili speciální prapor Tornado, ale [že] Vladimir Zelenskij je letos vrátil [2021] do volné přírody“ a že „většina z nich jsou vráceni na frontu Donbasu a připojili se k praporům Ajdar, Donbas nebo Azov “. Tyto jednotky byly tedy rozpuštěny, aby sloužily jinde na frontě se stejnými muži, kteří páchali válečné zločiny, zejména v Azově, který popsal senátor.

Máme zde dvě svědectví z této oblasti, která potvrzují přítomnost neonacistických skupin na Ukrajině a oficiální prohlášení Francie, které to také naznačuje. Francie jedná ve špatné víře tím, že v této zemi minimalizuje tento jev, protože například ve Francii nebo v Německu nevidíme za bílého dne v hlavním městě nábor mladých lidí do nacistické organizace nebo jejich výcvik v zacházení se zbraněmi . Takže situace, jak vysvětluje senátorka Nathalie Gouletová, je extrémně znepokojivá.

NATO a OSN, stejně jako EU, které své základy staví na demokratických hodnotách, se ještě nerozhodla co s touto renesanci nacismu v zemi, která si přeje integrovat do EU a NATO. Kromě toho Francie nadále pomáhá a podporuje Ukrajinu. To také  ve svém rozhovoru odsoudil Erwan Castel  .

(rp,prvnizpravy.cz,agoravox,foto:arch.)