Svátek má: Rostislav

Zprávy

Velikost textu:

Geopolitická situace se posouvá k vyšší úrovni chaosu (2)

Geopolitická situace se posouvá k vyšší úrovni chaosu (2)

Čína z pandemie jasně získává půdu pod nohama, byla první, která se vynořila z chaosu, první, která pandemii potlačila, píše se v 2.díle komentáře na Obserwator Polityczny. .

Ilustrační foto
9. března 2021 - 09:01

Pomohlo centrální ovládání! Úřady rozhodně pomohly a namísto malování srdcí pastelkami na asfalt se rozhody jednat brutálně. Dnes mají růst 6% HDP, ale to není všechno. Ovládáním své vlastní měny jsou schopni ještě více pro sebe pumpovat bohatství ze Západu. Pokud si to zatím nikdo nevšiml, Západ dnes nemá Číně co nabídnout, kromě technologie a vysoce kvalitních potravin. Číňané nepotřebují zpracované zboží ze Západu, kromě německých automobilů, které mají rádi, ale samozřejmě se vyrábějí na místě – doma, v Číně.

Velký vůdce západního světa má doma stále šokující problémy, které obecně ohrožují jeho státnost. Není schopen projekce síly, s výjimkou té nejbrutálnější, protože její projekční aparát násilí je ještě silnější, ještě nebezpečnější a ještě smrtelnější. Může se stát celá řada nepředvídatelných věcí. Není náhodou, že válka Ázerbájdžánu s povstaleckým Náhorním Karabachem proběhla během největší krize americké moci. Podobné procesy probíhají současně po celém světě, existuje mnoho nových „malých objednávek“ a přeskupování reality.

Jedním z těchto procesů je dokončení mimořádně důležité investice do Nord Stream 2 pro Evropu, která Evropské unii poskytne téměř nekonečné množství levné energie ze zemního plynu. USA se postavily proti této investici, aby sledovaly své vlastní ekonomické zájmy a zastavily procesy porozumění a spolupráce mezi Evropskou unií a Ruskou federací. Dnes vidíme, že Američané jsou příliš slabí na to, aby i nadále úspěšně blokovali tuto investici, která sama o sobě byla více než porušením evropské suverenity a legálního imperialismu. Doufejme, že tato investice, která je zásadní pro bezpečnost Evropy, bude bezodkladně dokončena a že z ní budou mít prospěch všechny zúčastněné strany.
Nelze však očekávat, že se Američané snadno vzdají. Získali sílu ve střední Evropě, včetně naší země (Polska). Je pravda, že mohou vládce naší země považovat za blázny, ale v praxi to situaci ještě zhoršuje. Protože možná budou chtít hrát s naší zemí a dát místním náčelníkům příležitost ukázat kreativitu a lásku k velkému bratrovi. Samozřejmě, pokud to selže a dojde k velké a krásné katastrofě, nejlépe plné pátosu a důvodů pro imaginární slávu pro další generace, pak se nic špatného nestane. Každý dostane varování a nastaví se vše znovu, to bylo provedeno už vícekrát.

Doufejme však, že to bude Čína a Střední východ, které upoutají pozornost stratégů velkých bratrů více než náš chudý, civilizací zaostalý a vysoce nebezpečný region. Je to hloupost, že můžeme znovu založit svou bezpečnost pouzena víře, ale k tomu vedlo 30 let „milosti“.Pokud někdo ví, že by naši vládci měli přestat věřit a začít přemýšlet, plánovat a hrát - nechť navrhne. V tuto chvíli jsme ve velmi podobné situaci jako po Mnichově. Zde se kotel rozvířil a připravovalo se nové nalévání polévky z kotle. Existuje několik polévek, existuje mnoho misek a některé jsou větší a hlubší. Od této chvíle jsme nejen bezbranní, ale není zcela jasné, jak předefinovat stávající aliance. Člověk totiž nemůže chtít patřit do evropského domu, který je základem naší ekonomické prosperity, a zároveň jednat proti evropským zájmům, což přispívá k destabilizaci celého regionu - skutečně Mezimoří.

Pochopte to prosím správně. Neexistuje zde žádná suverenita vyšší než nákup minometů pro armádu. Nikdo nám nedovolí skutečně ohrožovat regionální pořádek. V tuto chvíli sdělujeme svým sousedům, že jim nedůvěřujeme natolik, že bychom raději sledovali zájmy globální mocnosti, která se snaží zabránit přirozené spolupráci ve všech směrech. Nemůžete být tak bláhoví, abyste věřili, že nás každý bude chtít přesvědčit, že malování srdcí na asfalt pastelkami je tou nejvyšší formou podpory, kterou potřebujeme.

Pro dnešek - není známo - co z této krize vzejde. NATO, Evropská unie, OBSE a dokonce i OSN nebo WHO - to jsou nástroje minulosti. Současnost je zkouškou síly a budoucnost není známa. Neočekávejte prosím ústupky na úkor někoho jiného - pro naše zájmy, a tím spíše pro zájmy někoho jiného, které se právě snažíme vyměnit. Opravdu nevím proč! končí komentář „Krakauer“ na polském webu Obserwator Polityczny.

(rp,prvnizpravy.cz,obserwatorpolityczny,foto:arch.)