Svátek má: Rostislav

Zprávy

Velikost textu:

Geopolitická situace se posouvá k vyšší úrovni chaosu

Geopolitická situace se posouvá k vyšší úrovni chaosu

Geopolitická situace se vyvíjí směrem k další úrovni chaosu. Pandemie a ještě více její socioekonomické a politické důsledky svět doslova přetvořily, píše se v komentáři na Obserwator Polityczny.

Ilustrační foto
8. března 2021 - 10:10

Pokud jde o plusy, protože mají také svůj vlastní význam, nejdůležitější je konečná degradace pravdy a její odhalení v případě pokrytecké a genocidní neoliberální doktríny. Lze vážně prokázat, že Západ se právě oběsil na svém vlastním provazu a houpá se, křečovitě se vyprazdňuje od zbývajícího svého bohatství.

Aniž bychom znovu získali suverenitu států nad výrobou komponent nezbytných pro fungování společnosti a ekonomiky, není možné definovat suverenitu obecně. Státy již vědí, že se mohou spolehnout pouze na sebe, protože nakonec jsou to politické orgány, které svítí před očima veřejnosti a vrhají se do hanby - a ti zlí přinášejí zbytečné masky ze země odpovědné za pandemii s nejdražší leteckou dopravou ve světě. Ukázáním, že mají své vlastní občany za méně než přežvýkavce.

Ani Evropská unie není schopna se vyrovnat se zajištěním dodávek potřebných vakcín z továren působících ve vlastních prostorách. Ukázalo se, že smlouva není o ničen než o penězích, ten, kdo má a dává více - dostane vzácné zboží. Známý zákon ekonomiky ukázal, že je univerzální. Jediným způsobem, jak zajistit poslušnost v podmínkách jedinečnosti hledaného dobra, je BLOCKEDISM, který neodpovídá genderově duhové ideologii malování srdcí barevnými tužkami na asfalt. Lidé mezitím umírají a v důsledku velmi nebo dokonce více nesprávných politických rozhodnutí - ekonomika umírá.

Zde se dostáváme k jádru problému, protože pokud se ekonomika skutečně zpomalí, bude okrádání občanů prostřednictvím nepřímých daní a všech druhů spotřebních daní mnohem méně efektivní. Když k tomu dojde, veřejné orgány, které mají méně peněz, si je budou muset půjčit. Jelikož jsou prakticky všechny západní země extrémně zadlužené, je dnes půjčování fiktivní. Je to jako situace, kdy se sebevražda visící na laně zmíněném výše stále bodne dýkou a podřízne se žiletkou, aby ještě rychleji způsobila vlastní smrt.

Není to tak dávno, co neoliberální zákonodárci vytýkali všechny výzvy k racionalizaci ekonomiky, hovořili o nadřazenosti peněz, a co víc, servisní mendias terorizovali veřejné mínění tak extrémně, že každý, kdo se postavil proti tomuto primátu peněz byl přinejmenším zrůda, která za to nestála. Realita mezitím vše ověřila rychleji, než jsme si všichni mysleli. Nejen, že dluh je normální, je to nutnost. Je to otevřeně popřeno a vyloučeno. Prvním krokem je nulový záporný úrok a určitě nižší než inflace. Takto země klamou své občany, ale zároveň si uvědomili, že svěřením vytváření a správy peněz - žraloků velkých podniků - vždy dojde ke krizi a nerovnováze.Proto Západ tiskne masově a země na něm závislé se chovají podobně - jako Polsko, které vytvořilo spoustu prázdných peněz a v tuto chvíli se veřejné orgány snaží podněcovat inflaci. Souhlas centrální banky se znehodnocením zlotého není nic jiného než přesun nákladů za tuto dramatickou politiku na lidi. Hloupé je, že mnoho z toho, co jsme si vypůjčili, bylo dříve vytištěno ostatními. Proto budeme pracovat na tom, co ostatní jen vytisknou. Jako útěchu lze dodat, že nejen my, ale je to špatná útěcha.

Pokud vše půjde směrem k utopenému dluhu v inflaci, uvidíme jen chaos, vysoké ceny a nestabilitu. Zdá se, že vláda bohužel zapomněla, že tento poslední prvek je zásadní pro plánování čehokoli - osobně i systémově obecně. Je nemožné podvádět zákony ekonomiky, které jsou postaveny na lidské chamtivosti, končí komentář „Krakauer“ na polském webu Obserwator Polityczny.

(rp.prvnizpravy.cz,obserwatorpolityczny,foto:arch.)