Svátek má: Jitka

Zprávy

Velikost textu:

Gruzínský poslanec: Saakašvili má být ve vězení a ne vicepremiér!

Gruzínský poslanec: Saakašvili má být ve vězení a ne vicepremiér!

Gruzínský poslanec Valerij Gelašvili označil Michail Saakašviliho za zločince a požádal Ukrajince, aby ho nezvolili na post místopředsedy vlády Ukrajiny.

Michail Saakašvili, bývalý prezident Gruzie
30. dubna 2020 - 10:10

Ve vysílání televize „112 Ukrajina“ zástupce lidu uvedl, že Saakašvili by měl být ve gruzínské věznici, a ne na vysokých pozicích.

Gruzínští politici a gruzínský lidu žádají, aby se vzal v úvahu jejich názor a nejmenovali Michail Saakašviliho na místo místopředsedy vlády Ukrajiny. Zástupce gruzínského parlamentu z frakce „Gruzínský sen“ Valerij Gelašvili to uvedl na televizním kanálu Ukrajina 112.
 
„Saakašviliho velmi dobře znám, protože jsem byl v parlamentu v roce 2003, ale ne v vládnoucí straně, ale v opozici. Když se Saakašvili rozhodl mi vzít majetek, stejně jako ostatním lidem v Gruzii, veřejně jsem ho kritizoval, za což jsem byl veřejně zbit v centru Tbilisi. Strana prezidenta Zelenského se jmenuje „Sluha lidu“ a mou žádostí je vzít v úvahu názor gruzínského lidu, že se jedná o zločince, zločince z Gruzie a nemůžete ho do takové funkci zvolit,“ uvedl politik.


„Vím, že ho vyšetřili v Litvě. V závěru se uvádí, že Saakašvili trpí maniakální schizofrenií. Je to nesprávný člověk,“ dodal poslanec.
 
Řekl také, že Saakašviliho by mělo být uvězněn v Gruzii, protože „v zemi toho hodně napáchal“.
 
„Až dosud se lidem nemůže vrátit svůj majetek, protože u gruzínských obchodníků zabral hodně majetku. Vláda se zatím není schopna s tím vyrovnat, aby je vrátila, protože se jedná o velké částky, které vzal. Tato tvrzení nejsou osobní povahy, “ poznamenal Gelašvili.
 
Podle něj navíc nelze jmenovat místopředsedou vlády osobu, která již byla volena na Ukrajině a získala 0,4% hlasů.
 
„Jde samozřejmě o rozhodnutí ukrajinského lidu, ale rádi bychom předali Saakašviliho gruzínským policistům, aby byl usvědčen a odsouzen," dodal politik.

(kou, prvnizpravy.cz, 112.ua, foto: arch.)