Svátek má: Miluše

Zprávy

Velikost textu:

Haaretz: Odpůrci očkování v USA se přirovnali k obětem holocaustu!

Haaretz: Odpůrci očkování v USA se přirovnali k obětem holocaustu!

Použití žlutých hvězd odpůrci očkování v USA, stejně jako další obrazy spojené s holocaustem, ostře zkritizovalo Státní muzeum Auschwitz-Birkenau, napsal Haaretz.

Odpůrce očkování ve Spojených státech
2. dubna 2019 - 11:05

Jak novináři poznamenávají, zatímco aktivisté hnutí proti očkování trvají na tom, že chtějí pouze upozornit na „pronásledování“ těch lidí, kteří očkovací látky odmítají, muzeum považovalo tyto akce za „příznak intelektuální a morální degradace“.

V USA si během protestů protiočkovací aktivisté připojili žluté hvězdy na své oblečení, a také používal jiné obrazy blízké holocaustu aby upozornil na „pronásledování” Američanů, kteří odmítnou očkovat jejich děti, píše Haaretz.

Setkání proti očkování se konala poté, co Rockland County New York oznámil zavedení výjimečného stavu spojeného s vypuknutím epidemie spalniček.
 
V Texasu promluvil protiočkovací aktivista Del Bigtree k demonstrantům se žlutou hvězdou na svém oblečení. Bigrti sám dříve produkoval video a audio programy, které popisovaly nebezpečí očkování.

 
V reakci na Bigtreeho napsal na svém oficiální účtu na Twitteru Státní muzeum Auschwitz-Birkenau: „Využití osudu Židů, kteří byli pronásledováni představiteli nenáviděné antisemitské ideologie a likvidováni v táborech, jako je #Auschwitz (Osvětim) jedovatým plynem, pro kritiku očkovací látky, které zachraňují lidské životy, je příznakem intelektuálního a morálního úpadku.“
 
Nicméně, Texas nebyl jediným místem v USA, kde Američané přišli demonstrovat proti očkovacím látkám se žlutými hvězdami na jejich oblečení. Totéž se stalo v okrese Rockland, kde místní úřady uzavřely vstup na veřejná místa jako školy, kostely, restaurace a nákupní centra všem nezařazeným nezletilým.
 
Omezení uložená společností Rockland jsou v současné době příkladem nejpřísnějších místních právních předpisů, jejichž cílem je povzbudit rodiče k očkování svých dětí. Očkované děti posilují „skupinovou imunitu“ nutnou pro děti, které nemohou být očkovány ze zdravotních důvodů nebo kvůli nízkému věku.

(kou, prvnizpravy.cz, haaretz.com, foto: arch.)